2023 m. vasario 7 d. daugelyje pasaulio šalių buvo minima jau 20-oji Saugesnio interneto diena, o šią savaitę – saugesnio interneto savaitė.
Dienos / savaitės tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis. Šių metų akcijos šūkis – Kurkime geresnį internetą kartu!
Šiandien be interneto būtų sunku įsivaizduoti įprastą gyvenimą, jis yra neatsiejama jo dalis. Socialiniai tinklai yra tarsi antras gyvenimas, kuriame galima būti kuo nori. Tačiau ar visi suvokia, kokios grėsmės juose slypi?
Būtent atsakymus į šiuos ir panašius klausimus buvo bandoma rasti saugaus interneto savaitės renginių metu, kuriuose dalyvavo ir savo žinias tikrino tiek vaikai, tiek suaugusieji.
Vasario 6 d. Kužių kultūros renginių salėje susirinkę jaunieji interneto vartotojai klausėsi paskaitos „Saugumas internete“. Lektorius Jonas Bugaila atkreipė dėmesį, kad didelė dalis interneto bei socialinių tinklų vartotojų yra būtent vaikai ir daugiau nei 89 procentų aukų yra nuo 3 iki 13 metų amžiaus. Paskaitoje buvo nagrinėjami ir kiti ne mažiau aktualūs klausimai apie sukčiavimą, patyčias internete bei duomenų apsaugą jame. Mokiniai ne tik išklausė pranešimo, bet ir patys aktyviai dalyvavo diskusijoje apie virtualioje erdvėje tykančius pavojus.
Vasario 7, 8 d. Šiaulių rajono savivaldybės Vytauto Vitkausko viešojoje bibliotekoje bei Drąsučių, Raudėnų ir Varputėnų padaliniuose vyko popietės-edukacijos saugaus interneto tema.
Drąsučių bibliotekoje susirinkę Drąsučių mokyklos ketvirtokai su mokytoja Sondra Sinkevičiene žiūrėjo filmukus apie saugų internetą, aiškinosi, kaip reikia susikurti stiprius slaptažodžius ir pasidaliję į dvi komandas sprendė testus, kuriais pasitikrino įgytas žinias apie saugų internetą.
Šiaulių rajono savivaldybės Vytauto Vitkausko bibliotekoje 2b klasės mokinukai iš Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazijos spęsdami testus bei atlikdami įvairias užduotis bandė rasti atsakymus į klausimus, kaip naudotis internetu, kad jis būtų saugus tiek jiems patiems, tiek draugams, aiškinosi, kokie pavojai jų tyko interneto platybėse bei ką daryti, kad jis būtų saugesnis.
O vasario 9 d. medijų ir informacinio raštingumo mokymų dalyviai pasitikrino žinias Kahoot! viktorinoje apie saugų internetą.
Džiugu, kad neišsenka žmonių noras žinoti ir savo žinias nuolat papildyti.
Tad būkime saugūs ir kurkime geresnį internetą kartu!
Asta Gasiūnienė
Informacijos ir vadybos skyriaus informacijos specialistė
Nuotraukos Ritos Bielskienės, Janinos Butnorienės, Astos Gasiūnienės