Skip to content Skip to footer

Vasario 10-15 dienomis Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekoje vyko Saugesnio interneto savaitė 2020. Kaip ir kiekvienais metais, jos metu siekta atkreipti dėmesį į kylančias problemas internete ir pasirinkti temą, atspindinčią dabarties aktualijas. Saugesnio interneto savaitė nagrinėjo daugybę temų. Nuo patyčių elektroninėje erdvėje iki sekstingo ar socialinių tinklų naudos – žalos analizės.
Bene daugiausia susidomėjimo sulaukė vasario 13 dieną vykusi tiesioginė transliacija internetu  „Sekstingas: žaidimas ar nusikaltimas?“ VšĮ  „Vaikų linija“ psichologė dr. Jurgita Smiltė Jasulionė susirinkusiems bibliotekos lankytojams pirmiausia paaiškino, ką slepia anglų kalbos žodžių sex ir texting junginys. Psichologės teigimu, sekstingas – tai seksualaus turinio žinučių, apnuoginto kūno vaizdų, filmukų siuntimas ar gavimas naudojantis skaitmeninėmis technologijomis. Sekstingo proveržis yra neatsiejamas nuo išmaniųjų įrenginių, socialinių tinklų, pažinčių programėlių progreso ir dažniausiai suvokiamas kaip simpatijos, seksualumo išraiška, pažinties mezgimas ar santykių išlaikymas, flirtas, žaidimas. Savanoriškai siunčiamas erotinis vaizdas ar tekstas mylimam žmogui, nesitikint, kad jį pamatys kiti žmonės. Šis bendravimo pobūdis itin populiarus paauglių tarpe, tačiau neretai gali virsti virtualaus intymumo spąstais.
Transliacijos metu dr. Jurgitą Smiltę Jasulionę papildė ir pokalbį perėmė: Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro vadovė Kristina Mišinienė, Sunkaus ir organizuoto nusikalstamumo tyrimo 5-osios valdybos 1-ojo skyriaus viršininkas Sergej Chaniutko. Jie atsakė į daugeliui kylančius klausimus, kas nutinka, kai meilė baigiasi ir santykiams pašlijus erotiniai vaizdai yra paviešinami. Kada sekstingo „žaidimai“ gali tapti nusikaltimu. Kaip elgtis nukentėjus ir kur kreiptis pagalbos, kokia laukia atsakomybė už netinkamą elgesį.

Jurga Sajenkienė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Komentaras