Skip to content Skip to footer

Metai bėga ir mūsų neklausia,
Ar skubėti, ar nors trumpam – sustot.
Šiandien jaunas, rytoj – jau senelis –
Žmogaus tai gyvenimo kelias,
Kurio paskutinės stotelės
tebūna kupinos mūsų
dėmesio, dėkingumo ir meilės.
(Žvilgsnis į begalybę)

„Gyvenimas žmogaus – tai patirčių lobynas, tai žvilgantis sidabras plaukuose. Akimirka, kurioj žavingai susipynę, jaunystė nuostabioji ir žavi branda“. Šiais žodžiais spalio 11 d. Šiupylių bibliotekoje  prasidėjo šventė „Jūsų patirtis ir išmintis, papročiai tradicijos“, skirta Tarptautinei pagyvenusių žmonių dienai.

Bibliotekininkė Salvinija Šeškauskienė pakvietė Šiupylių kaimo senjorus prie arbatos puodelio ir supažindino su šios atmintinos dienos atsiradimo trumpa istorija. 1990 m. gruodžio 14 d. Jungtinių tautų Organizacijos Generalinė asamblėja paskelbė spalio 1-ąją Tarptautine pagyvenusių žmonių diena. Dar 1982 m. Vienoje buvo patvirtinta tarptautinio senėjimo problemų sprendimo programa, o 1991 m. Generalinė asamblėja patvirtino rezoliuciją, kurioje išdėstytas požiūris ir į senatvės problemas, ir nuostatai, kurių patariama laikytis visoms šalims.
Po to sveikintojai nuoširdžiai palinkėjo senjorams brangiausio turto – sveikatos, artimų žmonių meilės ir dėmesio, jaunatviško aktyvumo dalyvaujant visuomeniniame gyvenime. Pakvietė prisiminti mirusius, išėjusius iš mūsų tarpo ir pagerbti juos tylos minute.
O kokia šventė be muzikos ir muzikantų? Nuoširdžiai ir šiltai pasveikinti senjorų atvyko mūsų Šiupylių krašto akordeonistai brolis ir sesuo Aistis ir Gertrūda Žvirbliai, pagroję gražių ir linksmų kūrinių.

Senjorai šventę tęsė prie vaišėmis nukrauto stalo, linksminosi, juokavo. Klausėsi ir dainavo bibliotekininkės parinktų senjorų jaunystės laikų dainų.
O ko žmogui reikia? Šilto bendravimo, aktyvumo, dėmesio sau ir kitų dėmesio, kas padeda ilgiau išlikti jauniems…

Salvinija Šeškauskienė,
Šiupylių bibliotekos bibliotekininkė

Komentaras