Kovo 31 d. Šiaulių rajono savivaldybės Vytauto Vitkausko viešosios bibliotekos darbuotojai rinkosi į visuotinį seminarą, vykusį bibliotekos renginių salėje. Šis renginys tapo svarbia proga aptarti bibliotekos veiklos rezultatus, pasidalinti naujausiomis gairėmis bei įgyti vertingų žinių aktualiomis temomis.
Seminarą pradėjo bibliotekos direktoriaus pavaduotojas, laikinai einantis direktoriaus pareigas Almantas Šlivinskas, kuris ne tik pasveikino susirinkusius, bet ir pagerbė naują darbuotoją, įteikdamas jai bibliotekos išleistą žinyną apie spaudą. Po įžangos Draudimo brokerių bendrovės AON projektų vadybininkė Justina Borovska supažindino seminaro dalyvius su darbuotojų sveikatos draudimo galimybėmis, pabrėždama, kad ši iniciatyva yra svarbus darbdavio žingsnis gerinant darbuotojų sąlygas.
Po to vyko įvairūs pranešimai ir diskusijos. Bibliotekininkų rengtų kraštotyros darbų apžvalgą pateikė vyresnysis bibliografas Laurynas Gubrevičius, akcentuodamas reikšmingiausius pasiekimus ir klaidas šioje srityje. Seminaro dalyviai taip pat turėjo galimybę susipažinti su kultūrinio paveldo išsaugojimo iniciatyvomis. Vyresnysis tyrėjas Rimantas Gorys išsamiai pristatė R. Ozolo paramos fondo veiklą, dokumentus, jų reikšmę, skirtą kultūros paveldo sklaidai.
Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Pinkturnienė informavo apie Kultūros (Meno) darbuotojų dienos šventės programą, numatytą balandžio 15 d.
Aktualią socialinių tinklų temą palietė vyr. bibliotekininkė projektinei veiklai Eglė Poškutė, pateikusi naudingų įžvalgų apie patrauklaus vizualo kūrimą. Be to, seminaro dalyviai išgirdo apie vartotojų prieinamumo iniciatyvas „Biblioteka visiems“, kurias pristatė Informacijos ir vadybos skyriaus vedėja Joneta Filinskė.
Direktoriaus pavaduotojas A. Šlivinskas pristatė svarbiausius atnaujintų bibliotekos naudojimosi taisyklių pakeitimus, siekiant užtikrinti sklandesnį ir efektyvesnį bibliotekos darbą.
Aptarnavimo skyriaus vyresn. bibliotekininkė Gerda Sadauskaitė supažindino su mobilia interaktyvia edukacine priemone „Knowla Box: išmanioji sienų ir grindų sistema“, suteikiančia galimybę kurti inovatyvią mokymosi ir pažinimo aplinką.
Po pietų pertraukos vyko svarbi mokymų dalis – pranešimas ir praktinės užduotys tema „Dirbtinio intelekto iššūkiai kasdieninėje veikloje“. Šią aktualią temą analizavo Šiaulių apskrities Povilo Višinskio Informacinių, edukacinių ir kultūrinių paslaugų skyriaus vyr. bibliotekininkė Giedrė Čarienė bei Kultūros paveldo tyrimų ir sklaidos skyriaus vyr. bibliotekininkė-metodininkė Jonė Gorytė-Vainauskė.
Kristina Ruočienė,
Informacijos ir vadybos skyriaus informacijos specialistė
Nuotraukos autorės







