Skip to content Skip to footer

Lapkričio 21–25 dienomis vyko įvairūs užsiėmimai, skirti suaugusiųjų mokymosi savaitei pavadinimu „Mokymosi siluetai“. Jau 23-iąjį kartą Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija kvietė švietimo, kultūros ir meno, verslo įstaigas, institucijas, organizacijas ir visus suaugusiuosius mėgautis gyvenimu ir mokymusi. Ne išimtis ir Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka, kuri lapkričio 23 dieną visus suaugusiuosius kvietė į „Medijų informacinio raštingumo“ mokymus, kurie vyko Mokymų centre. Lapkričio 22–25 dienos buvo skirtos ir Senjorų dienoms internete, tad didžioji auditorijos dalis buvo Trečiojo amžiaus universiteto studentai. Mokymų metu vyresnioji bibliotekininkė Ingrida Aleksandravičienė pristatė medijas ir jų rūšis. Buvo kalbėta apie saugumą – saugių slaptažodžių kūrimą, dviejų žingsnių autentifikavimą, saugų apsipirkimą internetu. Taip pat svarbus ir kritinis mąstymas bei etika medijose. Susirinkusiuosius labai sudomino elektroninio parašo panaudojimas bei visos jo galimybės.

Tą pačią dieną Edukacijų erdvėje rinkosi bibliotekos rankdarbių būrelio „Svajingosios levandos“ narės. Vyresnioji bibliotekininkė Asta Urbelienė organizavo edukacinį užsiėmimą „Vatinukai – senoviniai Kalėdų eglutės žaisliukai“. Prieš kūrybinį procesą lektorė trumpai supažindino su senovinio žaisliuko istorija, papasakojo, kad anuomet gaminti varvekliai, grybukai, meškiukai. Pagrindinės priemonės, reikalingos šiai nuostabiai dekoracijai, yra vata, iš krakmolo ir vandens pagaminta masė, folija formai padaryti, varinė vielutė žaisliukui pakabinti. Dalyvės išėjo pakilios ir šventinės nuotaikos, prieš tai sutarusios kitoje edukacijoje pasigaminti dar įmantresnį žaisliuką.

O lapkričio 24-osios pavakarę bibliotekos skaitytojų klubo „(Ne)keista skaityti“ nariai rinkosi ne tik aptarti perskaitytų knygų, bet ir į edukacinį užsiėmimą „Biblioterapija ir šviečiančių paveikslų tapymas“. Šįkart su vyriausiąja bibliotekininke Vilma Grudžinskiene klubo nariai aptarė net du grožinius romanus – Lucinda Riley „Orchidėjų namai“ ir Golnaz Hashemzadeh Bonde „Tai buvome mes“. Abi knygos labai skirtingos – dailus, gražus, ramus grožinis romanas bei jautri, liūdna ir skausminga istorija. Tapymas ant drobės nuteikė raminamai, atskleidė susirinkusiųjų kūrybiškumą, išlaisvino vaizduotę. Šio tapymo principas tas, kad ant akriliniais dažais padengtos drobės tapoma fluorescenciniais dažais, kurie atspindi šviesą tamsoje pasitelkiant UV lempą. Tapybos dirbtuvės organizuotos vykdant projektą „Baltų ženklai tvyro ore“, kuris iš dalies finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos, partnerė – Šiaulių rajono savivaldybė.

Vilma Grudžinskienė,
Aptarnavimo skyriaus paslaugų poskyrio vyriausioji bibliotekininkė
Nuotraukos Vilmos Grudžinskienės, Ingridos Aleksandravičienės

Komentaras