Skip to content Skip to footer

Rugsėjo 29 d. Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Žiniasklaidos skaitykloje vyko susitikimas su rašytoja Jolita Herlyn. Lietuviškų knygų autorė, šiuo metu gyvenanti Hamburge, pirmąjį savo romaną „Trys mano vieninteliai“ išleido 2013 m. Debiutas atnešė literatūrinę sėkmę ir skatino autorę kurti toliau. Šiuo metu Jolita Herlyn yra vienuolikos romanų autorė, jos knygos yra perkamiausių knygų penketukuose. Vyriausioji bibliotekininkė Vilma Grudžinskienė pristatė paskutinįjį J. Herlyn romaną „Gėdos vaikas“ ir pasidomėjo, ar romaną galima vadinti istoriniu, ir kas šiame romane paremta tikrais faktais. Rašytoja atskleidė, kad šis romanas yra pirmasis, kuris galėtų vadintis istoriniu. Jos nuomone, literatūra žanrų prasme dabar platėja ir tai galėtume įvardinti kaip gyvenimo dramas. Autorė teigė, kad profesorė D. Kuizinienė, pristatydama pirmąjį jos romaną, jį įvardijo kaip jausmų romaną. Romane „Gėdos vaikas“ aprašomi tikri istoriniai faktai, jame vaizduojami XX a. afro vokiečių likimai. Rašant romanus, autorei nebeužtenka asmeninio gyvenimo temų, norisi platesnio istorinio konteksto, su kuriuo galėtų susipažinti skaitytojai. Skaitant populiarų romaną, jie gali sužinoti istorinius faktus, kurie gali būti nevisiškai žinomi.
J. Herlyn papasakojo, kad knygų rašymas nebuvo nauja patirtis. Ji rašiusi nuo 10 metų laikraščiams ir žurnalams, o romanai atsirado tik Vokietijoje, kai nusprendė daryti tai, ką manė gebanti geriausiai. Taip vieną dieną sėdo prie kompiuterio ir pradėjo rašyti. Viršelių kūrimą autorė palieka profesionalams, kuriuos pasiūlo leidykla. Tačiau labai džiaugėsi, kad dešimtojo romano „Moterų sodas“ viršelį sukūrė jos brolio duktė.
J. Herlyn temas kūriniams diktuoja pats gyvenimas: netikėtai nugirsta frazė ar atsitiktinis pokalbis paplūdimyje. Knygų rašymas ją skatina domėtis naujais dalykais ir tais atradimais pasidalinti su skaitytojais. Autorei labai svarbu tikroviškai aprašyti įvairias šalis, neabejojant aprašytų vietų autentiškumu, atkartoti konkrečias detales. Rašant knygas, autorė jaučiasi tarsi kino filme – ji mato konkrečias vietas su visomis detalėmis. Beveik visos aprašytos vietos, kur knygose nukeliauja herojės, pačios rašytojos aplankytos ir ištyrinėtos. Knygų rašymas J. Herlyn yra darbas ir įkvėpimo ji nelaukia. Jei ko nors imasi, jai norisi pradėtą darbą baigti iki galo, kitaip jis akmeniu slegia pečius.
Susitikimo pabaigoje rašytojai J. Herlyn buvo padovanotas legendinis Kuršėnų skanėstas – Kuršėnų vyniotinis.

Kristina Ruočienė,
Informacijos ir vadybos skyriaus informacijos specialistė
Nuotraukos autorės

Komentaras