Skip to content Skip to footer

Vernonas Subutexas / Virginie Despentes. – [2020]. – 348, [1] p.

Knyga iš dalies yra socialinis epas, iš dalies – pankroko trileris. Tai puikus šiuolaikinės visuomenės portretas, jame aiškiai dominuoja socialinė dabartinės visuomenės kritika. Kūrinys parašytas su savotišku įniršiu, jo tekstas tarsi pasineria į žmogaus gelmes, kuriose susiduriama ir su kančia, ir su neteisybe bei smurtu.

Vernonas Subutexas ne taip jau seniai turėjo kultinę muzikos įrašų parduotuvę „Revolveris“. Dešimtajame dešimtmetyje legendos apie jį sklandė po visą Paryžių. Žavus, laisvas, pašėlęs rokeris, širdžių ėdikas. Tačiau 2006-aisiais, atėjus interneto amžiui ir vinilų nuosmukiui, įrašų parduotuvė bankrutuoja, o Vernono reputacija žlunga. Pasibaigus santaupoms, kaupiantis skoloms ir mirus turtingam draugui, kuris mokėdavo už jo buto nuomą, Vernonas Subutexas atsiduria Paryžiaus gatvėse – visuomenės paribiuose.

Vienintelė Vernono Subutexo korta – trys kasetės, kuriose užfiksuota paskutinė Alekso Bličo, ką tik nuo perdozavimo mirusio garsaus muzikanto ir Vernono šelpėjo, išpažintis. Ieškodamas naudos, Vernonas neapdairiai paskleidžia žinią apie kasetes, ir netrukus minia žmonių – nuo kino prodiuserių iki detektyvų ir garsenybių, – Vernonui nė neįtariant, jau lipa jam ant kulnų.

Seksas, narkotikai ir devintojo dešimtmečio pankrokas! „Vernonas Subutexas“ yra kupinas ryškių herojų bei skirtingų požiūrių. Čia susidursime su bandančiu maištauti bankininku, dėl narkotikų sūnų praradusiu tėvu, nesėkmingu režisieriumi, prieš žmoną smurtaujančiu vyru, musulmone tapusia porno žvaigždės dukra ir daugeliu kitų.

Tai kas yra tas Vernonas Subutexas? Miesto legenda? Puolęs žmogus? O gal dabartinės visuomenės veidrodis?

Komentaras