Skip to content Skip to footer

Rugsėjo 16 d. bibliotekoje rinkosi jaunimas, nes šios dienos renginiai buvo skirti jiems. Dieną bibliotekoje moksleiviai pradėjo Šiaulių rajono šviesuolių erdvėje žaisdami interaktyvų edukacinį žaidimą „Skaitau, tyrinėju, atrandu“, kuris pateiktas ant 19 medžio lapo formos kortelių su QR kodais, pakabintais ant butaforinio medžio kamieno. Nuskenavę kortelės kodą išmaniuoju įrenginiu, mokiniai rado užkoduotą klausimą, o jo atsakymą galėjo pasitikrinti sieninėje eksponatų spintoje pagal suteiktą numerį. Kraštotyros ir infotekos erdvėje jaunimas dalyvavo viktorinoje, kurios metu demonstravo žinias apie Šiaulių rajono ir Kuršėnų kraštą, kultūrą ir žymius statinius. Vardino mūsų krašto žinomas vietoves, statinius ir paminklus. Dalyviai vieni kitus papildė, ieškojo tinkamo atsakymo. Teisingai atsakiusieji į klausimus, buvo apdovanoti simboliniais prizais – knygų skirtukais ir rašikliais. Žaidimas ir viktorina moksleivių žinias papildė įdomia istorine informacija bei faktais, ugdė užsiėmimų dalyvių kūrybiškumą, skatina domėtis savo krašto kultūra bei kviečia neformaliai mokytis. Interaktyvus edukacinis žaidimas skirtas visiems, norintiems įdomiai praleisti laiką, netradicinėmis ir pažangiomis priemonėmis įgyti žinių apie Šiaulių rajono žymias asmenybes, iškilius kraštiečius, garsius švietėjus ir menininkus.
Vėliau jaunimas turėjo galimybę pasinerti komiksų pasaulį. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Komiksų centro darbuotojas Tomas Januškevičius dalyvius supažindino su komiksų istorija, stiliais, pagrindiniais elementais, įvairių šalių knygomis, komiksų kūrimu. Po informatyvios ir įdomios pažinties su komiksais, mokiniai išbandė savo kūrybiškumo galias patys kurdami komiksus ir superherojus, panaudodami ką tik įgytas žinias ir savo fantaziją. Pasibaigus kūrybinei edukacijai, mokiniai kartu su edukatoriumi T. Januškevičiumi aptarė sukurtus komiksus ir superherojus.
Vakare bibliotekos Renginių salėje žiūrovus savo dainomis džiugino Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro jaunimo muzikos grupė „Neto“. Grupė atliko įvairaus stiliaus dainas. Tai buvo puikus pasirodymas!
Jaunimo dieną užbaigė dainininkas, dainų tekstų ir muzikos autorius Justinas Stanislovaitis su grupe. Žiūrovai turėjo galimybę išgirsti dainomis virtusius poetų Tado Žvirinskio, Ilzės Butkutės ir paties Justino eilėraščius. Koncerte skambėjo kūriniai iš abiejų atlikėjo dainuojamosios poezijos albumų: „Daugiabučio istorijos“ ir „3 valanda nakties“. Atlikėjas klausytojams dovanojo puikias emocijas bei nuoširdumą. Klausytis koncerto buvo labai šilta, gera ir jauku.

Kristina Ruočienė,
Informacijos ir vadybos skyriaus informacijos specialistė
Nuotraukos autorės

Komentaras