Skip to content Skip to footer

Rugsėjo 17 d., paskutinę bibliotekos atidarymo savaitės renginių dieną, bibliotekoje rinkosi šeimos. Čia jau mojo ir mažuosius bibliotekos lankytojus į žaisloteką „Pumpurėlis“ užsukti kvietė linksmosios raganaitės iš „Žalios vaikų kūdros“. Jos vaikus ne tik supažindino su raganiška buitimi ir išdaigomis, bet ir mankštinosi, šoko, dūko, skraidė ir dalijosi savo magija. Raganaitės vaikus įtraukė į nuotaikingą edukacinį užsiėmimą, kurio metu mažieji pasigamino burtų lazdeles, pasipuošė laikinomis tatuiruotėmis.
Vėliau Žiniasklaidos skaitykloje vyko susitikimas su muzikos kūrėja, dainininke, knygų autore ir šių metų skaitymo iššūkio „Vasara su knyga“ ambasadore Jurga Šeduikyte. Susitikimą moderavo ir su autore kalbėjosi vyriausioji bibliotekininkė Vilma Grudžinskienė. Susitikimo metu buvo pristatytos dvi J. Šeduikytės knygos – „Lipt stogais ir žiūrėt žemyn“ ir „Iššūkis. Poilsio nuo darbo knyga“. Jurga sakė, kad abi knygos buvo išleistos per vienerius 2021 metus, kai užklupo karantinas ir kilo noras pažvelgti visoms savo baimėms į akis ir tikrąsias savęs paieškas sudėti į knygas. Tai knygos apie gyvenimą, apie tai, kad kiekvienas esame įsprausti į tam tikrus rėmus, kamuojami įvairiausių stereotipų ir normų bei patarimai, kaip įkvėpti stiprybės tiems, kurie trokšta pokyčių. Abi knygos yra skirtos pažinti save, mokėti prisiimti atsakomybę, leistis į pažintį su šalia esančiu žmogumi ir visu likusiu pasauliu bei nebijoti mesti sau iššūkių, kurie padeda judėti pirmyn. Knyga „Lipt stogais ir žiūrėt žemyn“, parašyta kartu su psichologu Gintaru Šmatavičiumi, skirta visiems, kurie nori suprasti, kas jie, kodėl gyvenimas dažnai klostosi ne taip, kaip norime, kodėl mes mylime, konfliktuojame ir ar galime to išvengti. Antroji „Iššūkis. Poilsio nuo darbo knyga“ – tai pačios Jurgos savęs paieškos ir kelionė į save. Tai buvo įdomus, ramus ir jaukus susitikimas.
Kol tėveliai dalyvavo susitikime su autore J. Šeduikyte, vaikai galėjo išbandyti virtualias pramogas Jaunimo kūrybos ir inovacijų erdvėje, žaisti interaktyvius žaidimus Vaikų abonemente, pasipuošti laikinomis tatuiruotėmis, išbandyti piešimą su smėliu ant specialaus, įvairiomis spalvomis šviečiančio staliuko.
Bibliotekos atidarymo savaitės renginiai baigėsi, tačiau ir toliau kviečiame lankytis bibliotekoje ir atrasti skaitymo malonumą, dalyvauti būsimuose renginiuose, parodose, kūrybinėse dirbtuvėse, susitikimuose su autoriais bei menininkais.

Kristina Ruočienė,
Informacijos ir vadybos skyriaus informacijos specialistė
Nuotraukos autorės

Komentaras