Skip to content Skip to footer

Įsibėgėjant bibliotekos atidarymo savaitės renginiams, rugsėjo 14 d. vyko gausybė renginių. Smalsučių dieną pradėjo Kurtuvėnų lėlių teatras „Kurtinukai“ su spektakliu „Sumazgytos pasakėlės“ (rež. Aurelija Kniurienė). Lėlių teatras – viena iš daugelio formų, skirta supažindinimui su literatūros kūriniais, tinkanti saviraiškai, improvizacijai, žaidimui. Nuotaikingas trijų artistų kolektyvas parodė pasaką, kurioje susipynė trys labai gerai žinomos H. K. Anderseno pasakos. Tai jaukus, šmaikštus ir linksmas vaidinimas. Po spektaklio vaikai turėjo atspėti, kokios gi pasakos buvo parodytos.
Po spektaklio žaislotekoje „Pumpurėlis“ mažieji bibliotekos lankytojai šėliojo su Krokodilu Dilu. Mažieji šioje erdvėje tyrinėjo pasaulį, žaidė kamuoliukų baseine, statė LEGO duplo rinkinius ant specialiai pritaikytos sienos, pramogavo edukacinėje čiuožykloje bei užsiėmė kita įdomia veikla.
Vėliau toje pačioje erdvėje vyko Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos edukacinė programa „Sensoriniai skaitymai“. Bibliotekos darbuotojos Giedrė Čarienė ir Vaida Antanaitienė vaikams skaitė Nadios Kovaliovos knygą „Meškis ir žąsis“. Sensorinių skaitymų užsiėmimą sudarė trys dalys: istorijos skaitymas pasitelkiant pojūčius, praktinė užduotis pagal knygos tekstą ir žaidimai. Skaitymus lydėjo įvairios vizualinės ir kitokios sensorinės priemonės. Vaikai ne tik klausėsi skaitomo teksto, bet ir uostė, lytėjo, jie ne tik lengvai įsitraukė į skaitomą istoriją, patyrė knygos teikiamą malonumą, bet ir geriau pažino juos supantį pasaulį.
Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešosios bibliotekos darbuotojai pristatė edukaciją „Pasakų smiltys“. Tai kūrybinis užsiėmimas iš spalvoto smėlio, kuris leidžia atsipalaiduoti, ramina, lavina vaizduotę ir kūrybiškumą. Mokiniai pagal sugalvotą pavadinimą kūrė erdvines iliustracijas – spalvoto smėlio paveikslus, kuriuos vėliau pristatė ir aptarė. Vaikus labai nudžiugino sukurtas rezultatas.
Vėliau bibliotekoje skambėjo Afrikos būgnai. Renginių salėje vyko edukacinis užsiėmimas „Afrikos būgnai“, kurį vedė profesionalus perkusininkas, nuostabus edukatorius Gediminas Mačiulskis. Edukatorius nuoširdžiai dalijosi savo patirtimi ir žiniomis apie afrikietišką muziką, ritmus, būgnus. Šioje edukacinėje pamokoje dalyviai turėjo puikią progą išgirsti afrikietiškų djembe būgnų skambesį, jų atsiradimo istorijas, grojimo būdus ir galimybes. O svarbiausia, kiekvienas galėjo išmėginti savo jėgas grojime. Tai buvo energijos, pozityvo ir gerų emocijų kupinas užsiėmimas!
Vakare bibliotekos lankytojai rinkosi į susitikimą su žymiu gamtininku, fotografu, radijo laidų vedėju, rašytoju Selemonu Paltanavičiumi. S. Paltanavičius kalbėjo apie savo vaikystę ir kūrybą. Jis visada užsiėmė mėgstama veikla. Gamtininko kelio nesirinkęs, nes, kiek save atsimena, niekas kitas, be gamtos, nerūpėjo. Autorius pasakojo susirinkusiems apie vaikystės džiaugsmus: balandžių auginimą, puoselėtus augalėlius, pirmus bandymus rašyti 7 klasėje. S. Paltanavičius pristatė savo leidinius ir supažindino su jais, skaitė ištraukas iš laiškų knygos „Labas, kaip gyveni?“, bendravo su žiūrovais, atsakinėjo į jų klausimus. Susitikimas su S. Paltanavičiumi buvo įdomus ir naudingas, sužavėjo visus dalyvavusius.

Kristina Ruočienė,
Informacijos ir vadybos skyriaus informacijos specialistė
Nuotraukos autorės

Komentaras