Skip to content Skip to footer

Šiaulių rajono savivaldybės Vytauto Vitkausko viešoji biblioteka nuo 2022 m. prisijungė prie Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos suburto konsorciumo ir kartu su kitomis Šiaulių ir Telšių apskričių viešosiomis bibliotekomis įgyvendina programos „Erasmus+“ suaugusiųjų švietimo srities darbuotojų mobilumo projektą, kurį finansuoja Europos Sąjunga. Jo metu bibliotekų specialistai kels kvalifikaciją dalyvaudami mokymuose ir stebėjimo vizituose užsienio šalyse.  

2023 m. vasario 11–19 d. vyko mokymai „Special needs education: a step-by-step approach“ (mokymų organizatorius – Areadne Lifelong Learning Centre), kurie vyko Kalamatos mieste, Graikijoje. Šioje mobilumo veikloje dalyvavo specialistės iš kelių konsorciumo narių: Šiaulių rajono savivaldybės Vytauto Vitkausko viešosios bibliotekos Informacijos ir vadybos skyriaus l. e. p. vedėja Loreta Motuzienė, Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė Ieva Kadžiulytė, Plungės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vedėja Kristina Pilitauskienė.

Mokymų metu dalyvės sėmėsi darbo su mokiniais, turinčiais negalią ir (arba) specialiųjų ugdymosi poreikių, žinių ir įgūdžių. Lektorės Eleni ir Calliope su dalyviais pasidalino tarptautine praktika, kaip dirbti su asmenimis, turinčiais autizmo spektro, dėmesio, regos, klausos, judėjimo sutrikimų, pristatė individualių poreikių asmenų ugdymo metodus. Mokymosi veiklos buvo pagrįstos ne tik teorinėmis žiniomis, bet ir aktyvaus mokymosi metodais, praktinėmis veiklomis. Dalyviai vyko į pažintines ekskursijas – aplankė Kalamatos viešąją biblioteką ir tame pačiame pastate privačių asmenų įsteigtą biblioteką, Kalamatos antrojo šanso suaugusiųjų mokyklą, vietos gimnaziją ir specialiojo ugdymo mokyklą. Mobilumo dalyvės pažino Graikijos kultūrą, mokėsi graikiškų šokių ir tyrinėjo Kalamatos miestą bei jo apylinkes. Įspūdį paliko Mesenės (Messini) miestas, laikomas vienu reikšmingiausių senovės miestų, kuris nebuvo sunaikintas ir palaidotas po vėlesnėmis gyvenvietėmis.

Mokymų metu įgytas žinias ir įgūdžius bibliotekų specialistės planuoja pritaikyti savo darbinėje veikloje, skleisti gerąją patirtį kolegoms. Kovo ir balandžio mėnesiais mobilumo projekte ruošiasi dalyvauti dar du Šiaulių rajono savivaldybės Vytauto Vitkausko viešosios bibliotekos darbuotojai.

Šis informacinis straipsnis atspindi tik projektą įgyvendinančios institucijos požiūrį. Europos Komisija, jos institucijos ir Švietimo mainų paramos fondas negali būti laikomi atsakingi už šios medžiagos turinį ir bet kokį pateikiamos informacijos naudojimą.

Projektą finansuoja Europos Sąjunga.

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos ir Šiaulių rajono savivaldybės Vytauto Vitkausko viešosios bibliotekos informacija

Komentaras