Skip to content Skip to footer

Rugsėjo 6 d. popietę Kairių bibliotekoje vyko susitikimas su dailininke Birute Kuiciene, kuri šiais metais švenčia savo 30 metų kūrybos jubiliejų. Susitikimo metu menininkė pristatė savo tapytų darbų parodą „Neatrasti pasauliai“. Birutė sako, kad „šia kamerine paroda rodau neatrastus pasaulius ir viliuosi juos pamatyti“. Menininkė pristatė paveikslus, kurie ne tik eksponuojami parodoje, bet ir dar daug kitų, su kuriais supažindino renginio lankytojus. B. Kuicienė papasakojo apie savo kūrybą – idėjų semiasi iš kelionių. Menininkei labai patinka Kairiai, ji dažnai lankosi Kairių pušyne prie ežero, kur ir kuria. Renginio metu pristatė savo kūrinių ciklą, kurį įkvėpė Kairių ežeras ir pušynas. Menininkė teigė esanti laiminga, kad gali tapyti ir susitikti su žiūrovais.
Birutė Kuicienė dalyvauja Lietuvos ir užsienio pleneruose, parodose ir aukcionuose. Surengė personalines parodas: Vienoje (Austrija), Kaune, Klaipėdoje, Anykščiuose, Jurbarke, Šilutėje, Rusnėje, Juodkrantėje, Preiloje, Palangoje ir kituose miestuose. Dalyvavo bendrose parodose Jelgavoje, Rygoje, Vilniuje, Kėdainiuose ir kitur. Jos darbų yra įsigiję pasaulio kolekcionieriai. Šiuo metu menininkė gyvena Šiauliuose ir ruošiasi naujoms parodoms.
Po susitikimo su dailininke, dalyviai išėjo pakylėti, patyrę daug teigiamų emocijų, kurias dovanojo menininkė ir jos paveikslų skleidžiama energija. Šiluma ir grožiu dvelkė kiekvienas jos paveikslas ar komentaras. Dailininkei buvo svarbu išgirsti popietės dalyvių nuomonę apie jos paveikslus ir apskritai apie meną. Abejingų grožiui nebuvo – kiekvienas buvo pakalbintas ir išklausytas.

Ramutė Preimontienė,
Kairių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos autorės

Komentaras