Skip to content Skip to footer

Balandžio 7 dieną Bubių bibliotekoje vyko susitikimas su Lina Žutaute, knygų vaikams iliustruotoja ir rašytoja.

Į renginį atvyko  moksleiviai iš Šiaulių rajono Dubysos aukštupio mokyklos Bubių bei Kurtuvėnų skyrių. Viešnia pasakojo, kad šiuo metu daro tai, kas jai labiausiai patinka – kuria ir iliustruoja vaikiškas knygas. Autorė yra iliustravusi ne vieną Gendručio Morkūno knygą, Salomėjos Nėries kūrinį „Senelės pasaką“, lietuvių liaudies pasakų knygą „Velnių ežeras“ ir daugelį kitų. Lina Žutautė pasakojo, kaip gimė didžiulio populiarumo sulaukusios jos knygos apie Kakę Makę. Rašytojos sūnus, būdamas mažas labai nemėgo valytis dantų. Jiedu sutarė, kad mama valys jam dantis, o jis stovės ramiai, jei bus pasakojamos istorijos apie mergaitę. „Tada sūnaus paklausiau, koks jos vardas?“. Sūnus, pagalvojęs kelias sekundes, pavadino ją Kake Make. Dabar ši herojė gyvena savarankišką gyvenimą ir patiria įvairius nuotykius. Knyga „Kakė Makė ir netvarkos nykštukas“ atsirado iš asmeninės patirties, kai tapo nebeįmanoma praeiti pro žaislus. Gausiai iliustruota knygelė „Kakė Makė ir didelė Tamsa“ kviečia vaikus įveikti vieną dažniausių – tamsos baimę, „Kakė Makė ir pabėgusios ausys“ moko klausytis ir išgirsti. Knygoje „Kakė Makė ir pavogtas laikas“  radus kodą, reikia suvesti jį programėlėje „Kakės Makės nuotykiai“, tuomet bus galima žaisti 3 papildomus žaidimus nemokamai.

„Kakė Makė ir Netvarkos nykštukas“ Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos pripažinta geriausia 2010 m. knyga vaikams, 2012 m. Lina Žutautė išrinkta vaikų ir paauglių literatūros karaliene, o jos knyga „Ferdinandas ir Pū“ pripažinta meniškai ir pedagogiškai vertingiausiu kūriniu jauniesiems skaitytojams. Pastaroji, taip pat apdovanota už apipavidalinimą Knygos meno konkurse „Vilnius 2012“. Autorės herojės nuotykiais žavisi mažieji skaitytojai iš Latvijos, Rusijos, Danijos ir net Korėjos.

Rašytoja sakė, kad skatinti skaityti reikia, tačiau negalima versti. Idealiausia, kai vaikas prie skaitymo pratinamas nuo mažų dienų. Tėveliai savo atžaloms turėtų skaityti pasakas, kai šie būna dar visai mažučiai. O jiems paūgėjus kartu vartyti knygutes ir jas aptarti. Renginio dalyviai negailėjo rašytojai klausimų, o L. Žutautė mielai į juos atsakinėjo. Pasibaigus susitikimui moksleiviai stovėjo eilėje prie autografų.

Tekstas ir nuotraukos Bubių bibliotekos vyresniosios bibliotekininkės Jūros Valuckienės

Komentaras