Skip to content Skip to footer

David Mitchell. Prižiūrėtojas

Prižiūrėtojas / David Mitchell. – 2019. – 469, [3] p. UDK: 821.111-312.4.

„Prižiūrėtojas“ – „Debesų atlaso“ ir „Sleido namo“ autoriaus David Mitchell pirmasis romanas. Būtent „Prižiūrėtojas“ akimirksniu iškėlė autorių David Mitchell į britų literatūrinį Olimpą.
Apokaliptinės sektos narys piko valandomis metro įvykdo ataką, tačiau kas jį sieja su džiazo mėgėju Tokijuje? Arba su moterimi ant Šventojo kalno Mongolijoje, kuri kalbasi su medžiu? Ar su naktinės radijo laidos vedėju Niujorke?
Romane „Prižiūrėtojas“ autorius pina daugybės veikėjų gyvenimus, o jų likimus lemia neišvengiamos priežasčių ir pasekmių jėgos.
Seksuali Ermitažo galerijos prižiūrėtoja Sankt Peterburge. Jaunas džiazo mylėtojas Tokijuje, laisvalaikiu uždarbiaujantis plokštelių parduotuvėlėje. Suktas britų teisininkas, Honkonge „plaunantis“ rusų mafijos pinigus. Naktinės radijo laidos vedėjas Niujorke, Manhatene. Geniali fizikė Airijoje. Senyva moteris, turinti arbatos užeigėlę Kinijoje. Sektantas teroristas Okinavoje. Muzikantas Londone. Nerami dvasia Mongolijoje.
Devyni žmonės. Devynios vietos. Devyni pasakojimai. Ir visi jie susiję.
Koks likimo ar atsitiktinumo siūlas sieja šiuos gyvenimus devyniose skirtingose vietose, besidriekiančiose nuo rytų iki vakarų? Ką jų pačių buvimas reiškia ir ką naujo kuria laike ir erdvėje?