Skip to content Skip to footer

Kovo 28 dieną Šiaulių rajono Dubysos aukštupio mokyklos Bubių skyriaus antroje klasėje apsilankė Bubių bibliotekos bibliotekininkė Jūra Valuckienė, kuri moksleiviams pasakojo apie tai, kaip saugiai ir atsakingai naudotis interneto teikiamomis galimybėmis ir paslaugomis, atkreipti dėmesį į duomenų apsaugą nuo pavojų, tykančių virtualioje erdvėje. Bibliotekininkė pateikė svarbią informaciją, kurią būtina žinoti ir praktikuoti naudojantis internetu. Štai keletas pagrindinių punktų, kuriuos ji pabrėžė:

 1. Saugoti asmeninę informaciją: mokiniams svarbu suprasti, kad jų asmeniniai duomenys yra vertingi ir turėtų būti saugomi. Jie neturėtų dalintis savo asmens informacija su nežinomais asmenimis arba svetainėmis.

2. Nebendrauti su nepažįstamais asmenimis. Būtina akcentuoti, kad kontaktavimas su nepažįstamais asmenimis gali būti pavojingas. Mokiniams reikia būti atsargiems ir neleisti nepažįstamiems asmenims prasiskverbti į asmeninį gyvenimą per internetą.

3. Nutikus bėdai internete netylėti. Svarbu, kad mokiniai būtų atviri ir apie tai pasidalintų su suaugusiais. Tai gali būti mokytojai, tėvai ar kiti patikimi asmenys.

Šie patarimai yra labai svarbūs, užtikrinant mokinių saugų ir teigiamą interneto naudojimą. Po mokymo moksleiviai sprendė praktines užduotis ir dalyvavo „Kahoot!“ viktorinoje. Bibliotekininkės apsilankymas buvo naudingas ir padėjo mokiniams geriau suprasti saugumo internete klausimus.

Jūra Valuckienė,
Bubių bibliotekos bibliotekininkė
Fotografijos autorės ir mokytojos Gretos Škikūnienės

Komentaras