Skip to content Skip to footer

Visiems gerai žinomas posakis: „Sportas – sveikata.“ Gydytojai visuomet teigia, kad fizinis aktyvumas yra būtinas gerai sveikatai palaikyti.
Labai dažnai pamirštama paminėti vieną didžiausių sporto naudų žmogui, kuri gali būti didesnė už visas kitas kartu paėmus, – naudą žmogaus psichikai ir sielai. Šiai naudai pasiekti nebūtina kopti į kalnus ar kasdien nuvažiuoti 10 km dviračiu. Tam, kad gerai jaustumėmės emociškai, dažniausiai užtenka pasportuoti savo malonumui, pasirenkant labiausiai patinkančią sporto šaką. Sportuoti galima ne tik namuose vieniems, bet ir kelioms amžiaus grupėms kartu. Sportuojant kartu galima rasti daug bendraminčių.
2017 m. gegužės 19 dieną suorganizuotas bibliotekininkės Salvinijos Šeškauskienės sukurto Šiupylių krašto pažintinio, turistinio maršruto pristatymas. Į žygį dviračiais buvo kviečiami visi norintys, todėl labai smagu, kad į šį žygį dviračiais keliavo įvairių kartų atstovai. Naudodami programą Actionbound savo asmeniniais dviračiais įveikėme sudarytą maršrutą po Šiupylių apylinkes, žymias vietas. Keliaudami dviračiais geriau pažinome savo kraštą, jo istoriją, etninę kultūrą, aplankėme bažnyčią, įžymių žmonių paminklus, Šiupylių malūnus, kitas įdomias vietas, pabuvome įvairioje ir visada nuostabioje gamtoje.
Visi dalyviai ne tik didino savo fizinį aktyvumą, pratinosi sveikai gyventi, bet ir išbandė savo ištvermę, patyrė naujų įspūdžių, pasisėmė gerų emocijų.

Salvinija Šeškauskienė,
Šiupylių bibliotekos bibliotekininkė