Skip to content Skip to footer

Lapkričio 26 d. Šiaulių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje svečiavosi vaikiškos knygutės „Pasaka apie tris šaunius vandens lašelius“ autorė Džiuljeta Korsakienė. Viešnia ne tik pristatė įdomią ir prasmingą knygutę apie vandens lašelius, jų misiją ir kovą su teršalais, bet ir supažindino su teršalų valymo technologijomis ir patarė, kaip galime prisidėti prie aplinkos tausojimo. Papasakojo, kaip vanduo atkeliauja iki namų, kuo vanduo vertingas žmogaus sveikatai, kaip ir kuo jis užteršiamas, kaip nuotekos tampa švariu vandeniu, kokios yra draugiškos gamtai taisyklės. Taip pat autorė vaikams priminė, kokiu vandeniu galima lieti gėles, pilti į žuvyčių akvariumą, girdyti bibliotekoje gyvenančias namines skruzdėles.

Be viso to, vaikai su tėveliais dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse. Piešė vandens lašelius, galvojo jiems vardus, pristatė, kuo piešti lašeliai tokie ypatingi, žaidė žaidimą, kurio metu iš upelio turėjo sužvejoti teršalais apsimetusias žuvytes, kad upelis būtų švarus ir jame saugiai galėtų gyventi augalai ir kiti vandens gyventojai.

Vaikai džiaugėsi praturtinę žinias apie vandenį ir jo svarbą. Tai buvo puiki galimybė informatyviai ir turiningai praleisti šeštadienio popietę.

Karolina Kulevičienė,
Aptarnavimo skyriaus vedėjo pavaduotoja

Nuotraukos Karolinos Kulevičienės ir Vilmos Grudžinskienės