Skip to content Skip to footer

Laikas nestovi vietoje, o kartu su juo keičiasi ir vaizduojamojo meno priemonės. Dar visai neseniai vaikai piešė pieštukais ir flomasteriais. Šiandien turime 3D pieštuką, kurio pagalba galima piešti ne tik ant popieriaus, bet ir eksperimentuoti kuriant meninius šedevrus. Tai dar vienas technologinis proveržis 3D modeliavimo srityje.
2018 m. gegužės  4 d. Ginkūnų bibliotekoje vyko edukacinis užsiėmimas „3D pieštukai – kūrybingiems vaikams“. Edukaciniame užsiėmime dalyvavo Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų mokyklos dailės būrelio mokiniai (mokytoja Romualda Katauskaitė). Užsiėmimą vedusi Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Informacijos ir kraštotyros skyriaus kultūrinės veiklos vadybininkė Roberta Rasikienė papasakojo apie 3D pieštuko principą – rašikliai piešia ne su rašalu, o su plastikiniu užpildu, kuris sustingęs tampa kietas, todėl nupieštą piešinį galima išsaugoti ilgą laiką. Parodė įvairių pavyzdžių, ką galima su juo nupiešti ar pagaminti. Dalis mokinių atsinešė savo piešinių trafaretus, pagal kuriuos prasidėjo kūrimo procesas. Mokiniams pavyko nupiešti delfinus, paukštį, gėles, sukonstruoti Eifelio bokštą, pasipuošti akiniais bei sukurtais papuošalais.
Smagi kūrybinė – mokslinė pramoga prabėgo nepastebimai, mokiniai dėkojo už galimybę susipažinti, išbandyti naują inovatyvią edukaciją.

Rimvida Linauskienė,
Ginkūnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

 

Komentaras