Skip to content Skip to footer

Birželio 7–9, 13 d. Vasaros skaitykloje Kuršėnų miesto parke vyko įvairios edukacijos ir žaidimai vaikams. Skaitykloje džiaugsmingai nusiteikę šurmuliavo Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazijos 1b klasės (mokytoja Danguolė Petrulienė), 1c klasės (mokytoja Daiva Samuilienė), 2a klasės (mokytoja Diana Bernotienė) ir Kuršėnų Pavenčių mokyklos-daugiafunkcio centro 1a klasės (mokytoja Audronė Šiuipienė) mokiniai.
Vyresnioji bibliotekininkė Lina Keliuotienė moksleiviams pasiūlė „nutapyti“ paveikslą iš įvairių kruopų, naudojant kūrybinį rėmelį „Spalvų kopos“. Visi galėjo pabūti tikrais kūrėjais ir su didžiausiu noru išbandė netradicinį, kitokį paveikslo piešimo būdą. Vaikų vaizduotė liejosi laisvai – sukūrė ypatingus, nuostabius ir nepakartojamus paveikslus. Kūrybinėje paveikslo kūrimo edukacijoje vaikai turėjo galimybę atskleisti savo kūrybiškumą ir išmokti naujos technikos. Dalyviai pasisėmė daug idėjų, gavo gerų patarimų. Taip pat moksleiviai galėjo piešti su spalvotu smėliu. Su juo vaikai kūrė ryškius ir linksmus paveiksliukus, tarsi pamojus stebuklinga lazdele. Kai tik vaikas paima smėlį į rankas ir pradeda juo piešti, paveikslėlis tarsi atgyja. Džiaugsmingai nusiteikę vaikai pasakojo, kad savo kurtais darbeliais papuoš klasę. Vyresnioji bibliotekininkė Neringa Skėrytė pasiūlė vaikams spalvinti paveikslėlius ir tradicinėmis spalvinimo priemonėmis, t. y. flomasteriais ir pieštukais. Vyriausioji bibliotekininkė Vilma Grudžinskienė kvietė sudalyvauti robotų lenktynėse. Aptarnavimo skyriaus vedėja Joneta Filinskė pristatė vaikiškas knygas, esančias Vasaros skaitykloje, pasiūlė žaisti žaidimą „Janga“, pasigaminti lėlę iš vienkartinio šaukštelio.
Daugiausiai susidomėjimo ir emocijų sukėlė L. Keliuotienės pasiūlytas lietuvių liaudies žaidimas „Numušk lazdelę“. Vaikai išbandė rankų ir akies miklumą, bandydami numušti lazdą, padėtą ant dviejų kėdžių atlošų. Jėgas žaidime išbandė ir azartiškai jame sudalyvavo ir VšĮ „Dienos centras sutrikusio intelekto asmenims“ lankytojai, kurie buvo atvykę į Vasaros skaityklą.
Visas dienas Vasaros skaitykloje netrūko šypsenų, juoko ir malonaus šurmulio. Daug smagių įspūdžių patyrė ne tik užsiėmimų dalyviai, bet ir bibliotekininkai.

Kristina Ruočienė,
Informacijos ir vadybos skyriaus informacijos specialistė
Nuotraukos autorės

Komentaras