Skip to content Skip to footer

Europos kalbų diena – rugsėjo 26 d. Europos Sąjungoje švenčiama šventė, skirta Europos Sąjungos kalboms. Europos kalbų diena pirmą kartą švęsta 2001 m. Jos metu Europos valstybėse organizuojami įvairūs renginiai, siekiant paskatinti kalbų mokymosi įvairovę, išugdyti pagarbą visoms Europos kalboms, regionų ir tautinių mažumų kalboms. Kalbų mokėjimas vienija žmones, leidžia pažinti kitas šalis ir jų kultūras, taip pat didina mokymosi, o užaugus – įsidarbinimo ir verslo galimybes.
Europos kalbų diena buvo paminėta ir Kurtuvėnų bibliotekoje. Vyresnioji bibliotekininkė Aurelija Kniurienė įvairiomis kalbomis pasisveikino su Dubysos aukštupio mokyklos Kurtuvėnų skyriaus I–IV klasių mokiniais ir jų mokytojomis. Bibliotekininkė trumpai papasakojo padavimą apie kalbos atsiradimą, kad pasaulyje yra apie 7000 kalbų, Europoje – apie 400 kalbų. Kalboje yra panašiai skambančių žodžių, tokie kaip mama, tėtė, skaičiai… Bibliotekininkė papasakojo apie kalbų mokymosi svarbą, pasidalijo savo patirtimi, kokios juokingos situacijos nutinka, nemokant užsienio kalbos. Vaikai apžiūrėjo bibliotekoje esamus prancūzų, vokiečių, rusų, anglų kalbų žodynus, knygų parodėlę kitomis kalbomis. Anglų kalbos mokytoja Dainora Čepulė pasiūlė mokiniams sudėti Europos žemyno dėlionę ir ištraukus kortelę su Europoje esančios respublikos pavadinimu, nuspalvinti tos respublikos vėliavą ir įrašyti ta kalba žodį – duona.
Europiečiai su įvairiomis kalbomis susiduria savo kasdieniame gyvenime, todėl mūsų žemyno gyventojams reikia kelti susidomėjimą kalbomis. Buvo nuspręsta, kad reikia mokėti kuo daugiau kalbų, juk taip smagu visame pasaulyje turėti draugų ir su jais pasikalbėti.

Aurelija Kniurienė,
Kurtuvėnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos Aurelijos Kniurienės, Ausmos Valienės

Komentaras