Skip to content Skip to footer

Rugsėjo 26-oji diena Europos Sąjungoje, skirta Europos Sąjungos kalboms. Ši diena pirmą kartą paminėta 2001 m. Jos metu Europos valstybėse organizuojami įvairūs renginiai, siekiant paskatinti kalbų mokymosi įvairovę, išugdyti pagarbą visoms Europos kalboms, regionų ir tautinių mažumų kalboms. Kalbų mokėjimas vienija žmones, leidžia pažinti kitas šalis ir jų kultūras, taip pat didina mokymosi, o užaugus – įsidarbinimo ir verslo galimybes.

                      Europos kalbų diena rugsėjo 23 d. paminėta Kurtuvėnų bibliotekoje. Vyresnioji bibliotekininkė Aurelija Kniurienė įvairiomis kalbomis pasisveikino su Dubysos aukštupio mokyklos Kurtuvėnų skyriaus I-II klasių mokiniais ir jų mokytojomis Vida Radionoviene ir Dainora Čepulė. A. Kniurienė trumpai papasakojo, kad pasaulyje yra 6000-7000 kalbų, Europoje – apie 400 kalbų. Kalboje yra panašiai skambančių žodžių, tokie kaip mama, tėtė; įdomių žodžių vertinių, pvz. įžymiojo herojaus „Zoro“ vardas ispaniškai reiškia „lapė“, kad žodis „Talinas“, išvertus iš estų kalbos reiškia „Danų miestas“ ir t.t. Bibliotekininkė papasakojo apie kalbų mokymosi svarbą, pasidalijo savo patirtimi, kokios nutinka juokingos situacijos nemokant užsienio kalbos. Vaikai apžiūrėjo bibliotekoje esamus prancūzų, vokiečių, rusų , anglų kalbų žodynus, knygų parodėlę kitomis kalbomis, palygino įvairių kalbų raidynus. Antroje klasėje yra du dvikalbiai mokiniai, kurie papasakojo visiems apie save  ukrainiečių ir rusų kalbomis. Mokyklos kieme dvi trečiokės , mažiesiems draugams parodė dviejų „pelyčių“ pasikalbėjimą apie knygutes ir pamokė darželio grupės ugdytinius, kaip reikia pasisveikinti ir atsisveikinti įvairiomis kalbomis.

Europiečiai su įvairiomis kalbomis susiduria savo kasdieniame gyvenime, todėl mūsų žemyno gyventojams reikia sukelti didesnį susidomėjimą kalbomis. Buvo nespręsta, kad reikia mokėti kuo daugiau kalbų, juk taip smagu visame pasaulyje turėti draugų ir su jais pasikalbėti.

Aurelija Kniurienė,

Kurtuvėnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

 Dianos Čepulės, Aurelijos Kniurienės nuotraukos

Komentaras