Skip to content Skip to footer

Tu nulėk prie seno namo,
Kur visi vorai gyvena,
Ten surasi gražų tinklą,
Iš sidabro gijų pintą.
Marius Marcinkevičius

Lietuvos bibliotekininkų draugija paskelbė laukiamiausio metų įvykio – Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės temą – Tvari biblioteka. Tad Drąsučių biblioteka prisijungė prie šios idėjos ir paruošė parodą „Voriukai“.  Kiekvienas panaudotas daiktas nusipelno antro šanso. Ši mintis bibliotekoje gvildenama jau ne pirmus metus.  Bibliotekininkė Karina sumąstė, kaip išradingai supažindinti vaikus su Mariaus Marcinkevičiaus eiliuota poema „Voro koja“.  Iš panaudotų vienkartinių  popierinių virtuvinių rankšluosčių ir tualetinio popieriaus ritinėlių buvo pagaminta 14 voriukų, kurie apsigyveno bibliotekos lentynoje, tarp jų įsitaisė ir spalvingi voratinkliai.

Kiekvienas tvarus voriukas skleidžia poemos „Voro koja“ posmelius nuo pradžios iki pabaigos.  Gyvastingas, rupus, spinduliuojantis ir gražus pasaulis. O jau kokie personažai! Kad ir cukrinis senelis iš Cukriškių kaimo, kuriam apkarto gyvenimas ir jis išsiruošė į Druskiškių kaimą, kur jau tūkstantį metų jo laukia druskinė senelė. Kiekvienas eilėraštukas – netikėta situacija, pasakojimo vingis.

O kokia bėda ištiko vorą, vaikai sužinojo skaitydami eilėraštį „Voro koja“ ir pagrindinį tvarų veikėją Vorą pristato jums – pasigrožėkite.

 

Drąsučių bibliotekininkė,
Karina Udrė

Komentaras