Skip to content Skip to footer

Leidykla „700 eilučių“ mažiesiems skaitytojams pristato jau Europoje apdovanotas ir įvertintas knygas. Šiuose leidiniuose iš skirtingų Europos valstybių autoriai kviečia pažinti ypatingus pasaulius, į kuriuos dar labiau įtraukia išskirtinės iliustracijos. Yra išleistos 5 labai gražios knygelės vaikams, o šalia jų parengti užduočių lapai. Juose galima paklausyti kaip ištrauką skaito knygos vertėja.

Todėl balandžio 7 dieną Ginkūnų bibliotekoje knygos prabilo vertėjų balsais. Ginkūnų vaikų dienos centro lankytojams vaikams (mokytoja Asta Stancelienė) vyresn. bibliotekininkė Rimvida Linauskienė pristatė dviejų autorių knygų istorijas, kurios yra bibliotekoje. Pirmoji – „Istorija apie namelį, kuris norėjo būti namais“. Istoriją užrašė ir iliustracijas nupiešė Piret Raud, iš estų į lietuvių kalbą išvertė Viltarė Urbaitė. Tai nepaprastai jautri vieno tolimoje šalyje gyvenančio namelio istorija. Vienišas, niekam nereikalingas namelis turi gana paprastą svajonę. Jis nori tapti namais. Ši svajonė paskatina jį leistis į sudėtingas paieškas. Kas norėtų jame apsigyventi? Gal šuo, gal žuvis ar paukštis? Ar benamis Jurgis? O gal kas nors kitas? Drauge su vertėja Viltare Urbaite klausėme skaitomą knygos ištrauką. Išklausius ištrauką su dalyviais diskutavome, ką būtinai turi turėti namas, kad jį būtų galima pavadinti jaukiais namais.

Antrosios knygos – „Auksinis narvelis“ istoriją užrašė Anna Castagnoli, iliustracijas nupiešė Carll Cneut, iš olandų į lietuvių kalbą išvertė Aušra Gudavičiūtė. Autorė kvietė skaitytojus susipažinti su išpaikinta princese, kuri vieną dieną įsigeidžia stebuklingo paukščio, kuris gebėtų su ja kalbėtis. Daugybė bebaimių tarnų leidžiasi į tolimus kraštus, norėdami išpildyti jos neįmanomą norą… Drauge su vertėja Aušra Gudavičiūte klausėme skaitomą knygos ištrauką. Ją Išklausius, vaikams buvo užduotas klausimas ar gali jie patikėti, kad Valentina turėjo net tris šimtus devyniasdešimt porų batelių? O pabaigoje reikėjo atlikti kūrybinę užduotį – nupiešti, su kokiais bateliais Valentina labiausiai mėgo vaikščioti po savo pilį.

Rimvida Linauskienė,
Ginkūnų bibliotekos vyresn. bibliotekininkė

Komentaras