Skip to content Skip to footer

Ginkūnų bibliotekoje eksponuojama tautodailininkių Gitanos Morkienės ir Lionginos Šufinskienės keramikos ir karpinių paroda „Popieriaus ir molio draugystė“. Šioje parodoje Gitana Morkienė pristato kurtas skulptūras-angelus. Nors skulptūrėlės ir skirtingos, bet visas vienija bendras bruožas – baltas molis, skaidri glazūra, suteikianti angelams tyrumo. Autorės darbuose angelų paskirtis – mylėti žmogų, namus, gamtą.

Lionginos Šufinskienės parodą sudaro 9 unikalūs, originalūs karpiniai, kuriuose vaizduojami sakraliniai objektai – Šiaulių rajono bažnyčios. Karpinys – tai unikalus kūrybinis darbas iš popieriaus, sukurtas žirklių ar rėžtuko pagalba. Karpiniai atspindi originalią liaudies kūrybinę savimonę, vieno ar kito krašto etninę kultūrą.

Vasario 9 d. Ginkūnų bibliotekoje pristatyta ši dviejų darbščių tautodailininkių paroda. Autorės apibūdino savo darbus, atsakė į susirinkusiųjų klausimus. Klausantis autorių pasakojimų apie jų kūrybinį procesą, gėrėjomės Gitanos gebėjimu gabalėlį molio taip sušildyti, kad jis taptų  geruoju namų angelėliu, kaip ji vadina „baibokėliu“ ir Lionginos kruopštumu, popieriaus lapą paverčiant Kryžių kalnu, bažnyčiomis, medžiais ir kitokiomis grožybėmis. Liongina papasakojo, kaip atsiranda trapus ažūras: „svarbiausia – idėja, paskui – popierius ir žirklės…“.

Padėkos žodžius kūrėjoms tarė Šiaulių rajono savivaldybės tarybos narys Algis Mačiulis, Seimo narės Rimos Baškienės padėjėja Birutė Banienė, Ginkūnų bibliotekos vyresn. bibliotekininkė Rimvida Linauskienė.

Susirinkusiems muzikinį kūrinį skyrė Kuršėnų meno mokyklos Ginkūnų vietovės gitaristas Kajus Dautaras (mok. Kęstutis Rupšys).

Parodą atspindi suomių rašytojo, žurnalisto Martiso Larnio pasakyti žodžiai: „Kiekvienam įkvėpimo lašui dar reikia pridėti devyniasdešimt devynis prakaito lašus“.

Rimvida Linauskienė,
Ginkūnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotr. B. Banienės, R. Linauskienės

Komentaras