Skip to content Skip to footer

Vasara įsibėgėja! Kupina iššūkių, nuotykių, patyrimų ir žinoma, skaitymo! Ar esame skaitę parke, miške, pievelėje prie namų, medžio pavėsyje? O gal vasara įkvepia ir kūrybai? Prisėdus pievoje, regint medžių viršūnėse besisupantį vėją ar bežiūrint į plaukiančius debesis gali kilti šaunių minčių, kurios, jas patupdžius popieriuje, gali virsti puikiomis eilėmis. Liepos 2 d. Ginkūnų vaikų dienos centro kiemelyje vyko kūrybinė valandėlė vaikams „Poezijos pievelė“. Smagias užduotis vaikams pateikė Ginkūnų bibliotekos bibliotekininkė Rimvida Linauskienė. Užrašė ketureilių pradžias, o vaikams, lankantiems Ginkūnų vaikų dienos centrą, beliko juos užbaigti. Antra užduotis – iššifruoti frazę iš vabzdžių bei vabalų. Kiekvienas vabalas atitiko raides ir išsiaiškinome, kad mažieji dūzgliai pasakė „Moki žodį – žinai kelią“.

Bibliotekoje parengta Šiaulių Dermės mokyklos priešmokyklinio ugdymo skyriaus vaikų kūrybinių darbų paroda „Mažieji pievų gyventojai“, parodos organizatorė priešmokyklinio ugdymo mokytoja Živilė Jarašūnienė.

Spalvotas, dekoratyvinis smėlis labai įdomi priemonė, su kuria galima kurti įdomiausius darbus, piešinius, dekoracijas. Spalvų įvairovė suteikia visišką kūrybiškumo laisvę. Liepos 7 d. Ginkūnų bibliotekoje vyko spalvų kupina pamokėlė vaikams, kurie piešinį iš smėlio kūrė pagal trafaretą. Tad vaikai, pasinėrę į įvairias smėlio spalvas, supilstė pagal savo emocijas, nuotaiką ir susikūrė nepaprastą prisiminimą – paveikslą. Tai buvo susikaupimo, dėmesio koncentravimo ir geros nuotaikos kupina edukacinė pamokėlė.

Rimvida Linauskienė,

Ginkūnų bibliotekos vyresn. bibliotekininkė

Komentaras