Skip to content Skip to footer

Sausio 6 d. minima Trijų karalių diena, su ja pasibaigia Kalėdų laikotarpis. Užbaigiant šias didžiąsias žiemos šventes Ginkūnų biblioteka organizavo virtualų edukacinį renginį suaugusiesiems – žvakių sukimą. Ginkūnų bendruomenė, vykdydama projektą „Aktyvūs ginkūniečiai“, dovanojo bibliotekai vaško plokštelių ir kitų medžiagų, kad skaitytojai galėtų pasigaminti po natūralaus bičių vaško žvakę. Edukacinio užsiėmimo dalyviai į vaizdo renginį jungėsi Messenger kambarių vaizdo pokalbių programoje.

Nuo seno žvakė yra svarbiausių žmogaus gyvenimo įvykių dalyvė – būrimų ir maldų tarpininkė, sergėtoja nuo ugnies, gynėja nuo tamsos, mirštančiųjų išlydėtoja ir gimusiųjų laimintoja. Edukacijos metu dalyvės mokėsi pasigaminti žvakių iš bičių vaško naudodamos techniką – žvakių sukimą iš vaškuolės. Užsiėmimą vedė Lina Giedrimienė, Labdaros ir paramos fondas „Dinozauras“ projektų vadovė, edukatorė.

Dalyvės patyrė puikių emocijų, jaukią atmosferą, vaikišką džiaugsmą pagaminus rankų darbo žvakių. Edukacinėje pamokoje pasinėrė į meno pasaulį ir šiltus pokalbius virtualioje erdvėje, o pačių pagamintos žvakės bus puiki dovanėlė sau, suteiksianti šilumos ir jaukumo.

Rimvida Linauskienė,
Ginkūnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Komentaras