Skip to content Skip to footer

Knygos nukelia į kitą pasaulį – į kitokią istoriją, kuri teikia malonumą, skatina jauną žmogų augti. Knyga yra būdas sužinoti, išmokti, lavinti vaizduotę. Skaitymas – malonumas ir atgaiva sielai, pažinimo ir kūrybos džiaugsmas.
Birželio 9 d. Ginkūnų bibliotekoje vyko edukacinis užsiėmimas – sensoriniai skaitymai Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų progimnazijos priešmokyklinio ugdymo grupės „Smalsučiai“ vaikams (mokytoja Rita Zemeckienė ir mokytojos padėjėja Irma Strolienė). Užsiėmimą vedė Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Aido filialo vyresnioji bibliotekininkė Ieva Kadžiulytė. Vaikai klausėsi N. Kinnear skaitomo teksto „Kaip kiškis mokėsi drąsos“.
Klausantis teksto vaikai išsiaiškino kai kurių žodžių – namisėda, nenuorama –reikšmes, vaizdžiai parodė, kaip trepsėti ir tipenti, charakterizavo miško gyvūnus, išsiaiškino, kurie iš jų drąsūs, o kurie baikštūs. Netrūko užduočių ir su sensorinėmis priemonėmis. Vaikai kaip ir knygelės personažas, mokėsi ruoštis kelionei ir susidėti reikalingus daiktus. Spausdami spalvingos knygelės „Sveiki atvykę į mišką“ garso mygtukus, vaikai klausėsi ir mokėsi atpažinti paukščius ir laukinius žvėrelius. Pabaigus tekstą, dalyviai spalvino paveikslėlius.
Jaukus ir šiltas susitikimas su jaunąja edukatore ir tokia veiklos forma leido skleistis vaikų kūrybiškumui, plėsti savo žodyną. Visi išskubėjo atgal į mokyklą su gausybe gerų emocijų ir nauja patirtimi.

Rimvida Linauskienė,
Ginkūnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos autorės

Komentaras