Skip to content Skip to footer

Sausio 26 d. Gruzdžių Augustino Griciaus bibliotekoje vyko valandėlė „Sutvisko per šilą saulėlydžio tiltas“, skirta vaikų poeto, rašytojo, vertėjo Martyno Vainilaičio 90-mečiui paminėti.

Valandėlėje dalyvavo Gruzdžių lopšelio/darželio „Puriena“ „Pelėdžiukų“ grupės vaikai, jų mokytoja Gintarė Tautkienė ir mokytojos padėjėja Daiva Baltrušienė.

Vyresnioji bibliotekininkė Liongina Šufinskienė papasakojo vaikams apie Martyno Vainilaičio vaikystę, meilę knygai, gamtai, norą kurti. Vyresnioji bibliotekininkė Jurgita Jasiškytė pristatė poeto knygeles, skaitė eilėraščius. Bibliotekininkės ne tik pačios vaidino pagal poeto eilėraštį „Ežio namas“, bet, išdalinusios teatrines lėles, pakvietė kartu ir vaikus improvizuoti. Buvo ne tik smagu, bet ir naudinga, nes vaikai išmoko valdyti teatrines lėles ir prisiminė, kad negalima žaisti su degtukais. O koks gimtadienis be dovanų? Susėdę prie stalų vaikai gamino knygų skirtukus ir juos padovanojo ne tik Martyno Vainilaičio, bet ir kitoms bibliotekoje esančioms knygoms. Prieš išeidami iš bibliotekos, vaikai pasigrožėjo savo draugų Gruzdžių lopšelio/darželio „Puriena“ „Ramuniukų“ grupės vaikų pieštomis eilėraščio „Katino laiškas“ iliustracijomis.

Liongina Šufinskienė,

Gruzdžių A. Griciaus bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Fotografijos Ligitos Grigaitienės

Komentaras