Skip to content Skip to footer

2022 m. balandžio 12 d. Šiaulių rajono Meškuičių gimnazijos Naisių skyriuje 1–4 klasių mokiniams vyko jauki ir smagi edukacija ,,Šv. Velykų stebuklas“: mokytoja Reda Stankevičienė mokė marginti kiaušinius vašku, bibliotekininkė Daiva Remeikienė pasiūlė pasigaminti sveikinimus ir savaitės pabaigoje pasveikinti savo Tėvelius.

,,Nuo senų senovės kiaušinis simbolizuoja gyvybės atsiradimą, pasaulio sukūrimą. Jo viduje slypi atsinaujinimo jėga, atgimimas, gyvybė, stebuklas. Trynys simbolizuoja auksą ir Saulę, o baltymas – sidabrą ir Mėnulį“, – tokiais žodžiais bibliotekininkė kreipėsi į visus susirinkusius. Taip pat pristatė surinktų ir išsaugotų margučių, margintų pagal senąsias lietuvių tradicijas, parodą, nepamiršdama paminėti, kad seniausiam eksponatui apie 40 metų (jis numargintas vašku, o nudažytas mirkyta surūdijusia geležimi).

Mokytoja Reda Stankevičienė ne tik supažindino su įrankiais, kurie reikalingi marginant vašku kiaušinius, bet ir smulkiai paaiškino, kaip ir iš ko jie pagaminti. Pagrindiniai marginimo įrankiai – į apvalų medinį kotelį ar pieštuką įkalta adatėlė su maža apvalia galvute ir indelis su pastoviai karštu bičių vašku. O dažyti galima net keliomis spalvomis, kol kiaušinis taps tikru margučiu!

Mokiniai buvo suskirstyti į dvi grupes: vieni iš pradžių margino margučius, kiti gamino sveikinimus, o vėliau grupės savo veikla apsikeitė. Smagi edukacija užsitęsė, nes visi darbai reikalavo kantrybės, atidumo, kruopštumo. Mokiniai pavargo, bet buvo laimingi, nes daugelis tokį darbą darė pirmą kartą. Po visų darbų kiekvienas į savo namus parsinešė bent po vieną margutį ir sveikinimą, o daugelis suspėjo nusimarginti po du ir tris margučius ant šeimos Velykinio stalo. Ir smagiausia, kad prie edukacijos kartu su mokiniais prisijungė nepakartojamos jų mokytojos Daiva Lukošaitienė ir Dovilė Mačiukienė, kurios taip pat išbandė savo fantaziją bei gebėjimus.

Daiva Remeikienė,
Naisių bibliotekos bibliotekininkė

Nuotraukos Daivos Remeikienės

Komentaras