Skip to content Skip to footer

Knygų paroda vaikams
Voveriškių bibliotekoje

2021 m. gruodžio 13–31 d.


Parengė
Voveriškių bibliotekos bibliotekininkė
Inga Kerienė

„Kalėdos – ypatingas metas, kai lyg mažos dovanėlės krinta snaigės, virpančiame ore sklando norai, svajonės, ir visi laukiame stebuklų“.

Aurelija Čeredaitė

Kalėdų laikotarpis – išties nepaprastas metas. Mirga spalvotos lemputės, vilioja kvapnūs meduoliai, visi nekantriai laukia Kalėdų Senelio. Kai pradedami traukti pernykščių Kalėdų papuošalai, net mažas vaikas suvokia, kad artėja stebuklas. Juk Kalėdos – stebuklų metas, kai pildosi slapčiausi mūsų norai ir visi tampame geresni. Laukti Kalėdų – smagu!

Patirk ir tu nepakartojamą artėjančių švenčių nuotaiką su kalėdinėmis knygomis.

Voveriškių bibliotekos bibliotekininkė
Inga Kerienė

Kalėdų Senelis keliauja pas vaikus. – Vilnius: Presvika, 2013. – 10 p.: iliustr.

Kalėdų Senelis sėdėjo prie stalo ir skaitė vaikų laiškus! Kas nutiko toliau sužinosite perskaitę knygą. Tai kalėdinė istorija belaukiantiems Kalėdų!

Mažojo meškiuko Kalėdos. – Vilnius: Presvika, 2018. – 8 p.: iliustr.

Miško laukymėje mažasis meškiukas su draugais puošia eglutę ir ruošiasi švęsti Kalėdas. Prisijunk prie smagios draugijos ir įžiebk žibintus ant kalėdinės eglutės!

Linksmų Kalėdų, Juodi/ Rob Scotton. –Vilnius: Nieko rimto, 2012. – 32 p.: iliustr.

Iki Kalėdų liko tiek nedaug! Reikia ir laišką Kalėdų Seneliui parašyti, ir šventėms pasiruošti… Ak, o jeigu Senelis sužinos, kad galbūt mažasis katinėlis Juodis nebuvo labai geras ir nenusipelnė tikrai didelės dovanos? Tai būtų tiesiog siaubinga! Reikėtų sulaukti jo ir pačiam pasikalbėti. Tačiau Kalėdų Senelis – itin paslaptinga būtybė, nenuspėjama net ir tokiems gudriems katinėliams kaip Juodis…

Kalėdų paslaptis/ Jostein Gaarder. – Vilnius: Tyto alba, 2014. – 279 p.: iliustr.

Kokios gi Kalėdos be advento kalendoriaus? Joakimas su tėčiu jį randa paskutinę minutę – seną ir visiškai kitokį nei tie, įprastiniai. Jo kalendorius – stebuklingas. Atvėręs langelį, Joakimas randa ne žaisliuką, bet lapelį su pasakojimo pradžia.

„Kalėdų paslaptis“ – knyga, kurią galima skaityti daugeliu būdų: visų pirma, tai ypatingas, nepaprastas advento kalendorius, su kiekviena diena atnešantis naują paslaptį. Tai ir stebuklingas pasakojimas apie tai, kaip atsirado Kalėdos.

Kalėdų istorija/ Marko Leino; iš suomių kalbos vertė Viltarė Urbaitė. – Vilnius: Nieko rimto, 2012. – 248 p.

Jei esi geraširdis, pasiaukojantis ir tiki stebuklais, gali nuveikti bet ką. Tačiau argi įmanoma per vieną naktį apdovanoti visus pasaulio vaikus? Knyga skirta visiems tiems, kurie tiki artimo meile ir pasiaukojimu ištisas tris šimtus šešiasdešimt penkias dienas per metus.

Kalėdozauras/ Tom Fletcher. – Vilnius: Nieko rimto, 2017. – 320 p.

Viljamas Trandlis – geras vaikas. Ir jis labai mėgsta dinozaurus. Kaži, jei jis Kalėdų Seneliui parašys laišką ir paprašys dovanų dinozauro… kas nutiks?

Kalėdų bičiulis/ Greg Kincaid. – Vilnius: Nieko rimto, 2019. – 206 p.

Kai tau trylika ir staiga, atrodytų, per vieną dieną esi priverstas užaugti, gyvenimas neatrodo teisingas. Džordžas suvokia, kad ima griūti visos jo išmoktos taisyklės, padėjusios suprasti gyvenimo tvarką ir jaustis saugiai. Bet juk tuomet, kai visa atrodo nebepakeliama, gyvenimas visuomet nustebina. Šįkart jis berniukui dovanoja nuostabų seterį Niurkį ir supratimą, kad net ir skaudžios patirtys gali sukurti gėrio stebuklą.

Mergaitė, kuri išgelbėjo Kalėdas/ Matt Haig. – Vilnius: Tyto alba, 2017. – 340 p.

Ar žinai, kaip veikia magija, kuri skraidina šiaurės elnią dangumi? Magija, kuri padeda Tėtušiui Kalėdai per vieną naktį apkeliauti visą pasaulį? O iš kur atsiranda magija? Ją kuria kiekvienas, kas tiki Tėtušiu Kalėda!

Kaip Kalėdų berniukas tėčio ieškojo/ Matt Haig. – Vilnius: Tyto alba, 2016. – 271 p.

Tai istorija apie tai, kaip pasaulyje atsirado Tėtušis Kalėda. Tas pats, kuris vadinamas Kalėdų Seneliu.

Kalėdų senelio staigmena/ Sven Nordgvist. – Vilnius: Nieko rimto, 2011. – 129 p.: iliustr.

Iki Kalėdų – dvidešimt keturios dienos, bet jos pralėks greitai, nes dėdulė Petsonas ir katinas Findusas turi susitvarkyti namus, išsikepti imbierinių sausainių, nusikirsti eglutę ir prasimanyti kalėdinių dovanų. Labiausiai Findusas trokšta sulaukti Kalėdų senelio, o dovanų užsiprašo staigmenos. Bet niekada nežinai, ar Kalėdų senelis tikrai ateis…

Pijus ir Nikolas/ Rebeka Una. – Vilnius: Tyto alba, 2016. – 159 p.: iliustr.

Tai istorija apie draugystę ir dalijimąsi. Apie du vaikus, dovanojančius džiaugsmą kitiems – ne tik patiems mažiausiems, bet ir tiems, kuriems jo labiausiai reikia. O kol laukiame dovanų, patys galime dalyti dovanas kitiems.

Kalėdų Senelis/ Mauri Kunnas. – Vilnius: Versus aureus, 2007. – 46 p.: iliustr.

Gal norėtum žvilgtelėti į pačią slapčiausią pasaulyje žaislų dirbtuvę? Arba pasisveikinti su pačiu tikriausiu Kalėdų Seneliu ir jo raudonskruoste senele iš Korvatunturio?

Komentaras