Skip to content Skip to footer

Liepos 6-ąją minima Valstybės, Mindaugo karūnavimo, ir Tautiškos giesmės diena. Šią šventinę dieną Kuršėnai pasitiko gausybe renginių – vyko ekskursijos, koncertai, įvairios edukacijos, kuršėniškius ir miesto svečius džiugino šokantys fontanai Ventos upėje, 21 val. Lauryno Ivinskio aikštėje tradiciškai buvo giedama Tautiška giesmė.
Šventėje dalyvavo ir edukacines veiklas pristatė ir Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka. Vasaros skaitykloje Kuršėnų miesto parke vyresniosios bibliotekininkės Ingrida Aleksandravičienė ir Neringa Skėrytė mažiesiems šventės dalyviams siūlė pasigaminti karaliaus Mindaugo karūną. Kadangi Mindaugas sutiko krikštytis ir tapti karaliumi, jam reikėjo karūnos, todėl vaikai su dideliu malonumu spalvino ir kitaip dekoravo karūnas. Po to, jomis pasipuošę, Lauryno Ivinskio aikštėje giedojo Tautišką giesmę.
Kai jau visi buvo pasipuošę savo rankų darbo karūnomis, Vasaros skaityklos lankytojai dalyvavo žaidime-viktorinoje „Laimės ratas“. Viktorinos metu dalyviai patikrino savo žinias, atsakinėdami į su karaliumi Mindaugu ir Tautiška giesme susijusius klausimus. Išsiaiškinti bent kai kuriuos Lietuvos karaliaus biografijos faktus viktorinoje dalyvavusiems buvo išties įdomu. Už teisingus atsakymus į „karališkus“ klausimus įteikti saldūs prizai.
Karaliaus Mindaugo karūnavimo diena Vasaros skaitykloje buvo tikrai šauni – tai ne tik žaidimai ir edukacijos, bet ir puikiai praleistas laikas bei geros nuotaikos dozė!

Kristina Ruočienė,
Informacijos ir vadybos skyriaus informacijos specialistė
Nuotraukos Ingridos Aleksandravičienės, Jonetos Filinskės

Komentaras