Skip to content Skip to footer

Balandžio 15-osios popietę Naisių bibliotekoje vyko kompleksinis renginys 1–4 klasių mokiniams ,,Keliaukime po pasakų pasaulį“, skirtas Tarptautinei vaikų knygos dienai. Bibliotekininkė Daiva Remeikienė papasakojo, kad balandžio 2-oji – žymiojo danų pasakų kūrėjo Hanso Kristiano Anderseno (1805–1875) gimimo diena. Nuo 1967 m. pasaulyje ji minima ir kaip Tarptautinė vaikų knygos diena. Ta proga visi peržiūrėjo įdomiausių pasakų knygų parodą ir aptarė, kodėl vienos knygos turi autorių, o kitos, deja, ne.

Vėliau bibliotekininkė pakvietė mokinius į pasakų šalį – pasiklausyti Bernardo Brazdžionio literatūrinės pasakos ,,Meškiukas Rudnosiukas“ įrašo, sukurto ir įrašyto 2016 m. (skaitė ir kūrė Ramūnas Pocius ir kt.). Daugelis mokinių mėgavosi matomais vaizdais ir girdima pasaka nuo pirmų iki paskutinių žodžių. Atlikdami užduotis apie Rudnosiuką ir jo šeimą, mokiniai turėjo atsakyti į klausimus, surasti ir nuspalvinti atsakymus, surašyti kuo daugiau skirtingų vardų ir t.t. Šalia Rudnosiuko šeimos, taip pat turėjo kiekvienas užrašyti savo namų adresą, nupiešti savo šeimos narius ir užrašyti jų vardus, parašyti savo darbus ir pomėgius, ką veikia namuose. Žodžiu, darbo buvo per akis! Ir suaugusiųjų nuostabai – kiekvienas plušėjo kaip sugebėdamas.

Smagu, kad viso renginio metu ištikimosios mokytojos Daiva Lukošaitienė ir Dovilė Mačiukienė buvo šalia, bet mokiniams buvo pasiūlyta dirbti savarankiškai arba pasitarti su draugais. Toks bendradarbiavimas skatina jaunąją kartą eiti literatūriniu keliu, aplankyti pasirinktą pasakos šalį, patirti naujų įspūdžių, praturtinti savo vaikystę vaikiškų knygų herojų išgyvenimais bei nuotykiais, ir svarbiausia yra galimybė perskaityti dar vieną knygą nuo pradžios iki pabaigos.

Daiva Remeikienė,
Naisių bibliotekos bibliotekininkė

Komentaras