Skip to content Skip to footer

Ginkūnų bibliotekos vyresniosios bibliotekininkės Rimvidos Linauskienės kvietimu 2019 m. birželio 20 d. Ginkūnų bibliotekoje lankėsi Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų mokyklos priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai su mokytoja Rita Zemeckiene. Bibliotekininkė vaikus supažindino ir pristatė interaktyvias knygas, kurias turi bibliotekos fonde. Tai – knygos su papildyta realybe, muzikinės knygos ar net enciklopedijos, kurios savo interaktyvumu ypatingai traukia jaunuosius skaitytojus, esančios išmaniuosiuose įrenginiuose.
Interaktyvi spalvinga muzikinė knygelė „Peliūnės vasara“ sužavėjo dalyvius autorės Rūtos Dzin sukurtų 11 istorijų apie grožį, gerumą ir vertybes. Parsisiuntę programėlę „Peliūnės dainelės“ galėjome mėgautis kompozitoriaus Sigito Mickio sukurtomis ir Nedos Malūnavičiūtės įdainuotomis dainelėmis.
Selemono Paltanavičiaus knygoje „Jei rašysi laišką girion“ sužinojome , kaip girioje gyvenantys jo bičiuliai puikiai išmano, kaip parašyti laišką letenėle, snapeliu ar kanopa ant medžio lapo ir išsiųsti savo draugui iš miesto, nors jie ir nesinaudoja nei išmaniaisiais telefonais, nei kompiuteriais. Ko tik nenutinka toje girioje! Išklausėme girininko Jono laiškus apie ąžuolą, voverę ir boružę, kuriuos skaitė pats autorius.
Kita gamtininko Selemono Paltanavičiaus enciklopedija „Gamtos metų ratas“. Vaikai supažindinami su metų mėnesiais, įvairiausiais augalais, gyvūnais ir kas kurį mėnesį dedasi Lietuvos gamtoje. Vertėme knygos lapus, kur kiekvieną mėnesį papildo išskirtiniai vaizdo įrašai – atgijusios fotografijos – iš gamtos vaizdų.
Fotografo Mariaus Čepulio knygoje „Visa tiesa apie gyvūnus“ – smagūs pokalbiai su miško gyvūnais. Knygą pagyvina paties fotografo nuotraukos ir dailininko Edgaro Strauko iliustracijos, atgyjančios išmaniajame įrenginyje. Turėjome puikią proga susipažinti su miškų ir laukų gyventojais iš arčiau.
Tokia buvo mūsų patirtis su interaktyviosiomis knygomis – neabejoju, kad ateityje jų bus kur kas daugiau, tikiuosi, kad jos tikrai nepakeis meilės klasikiniam knygų skaitymui, o tiesiog paįvairins ir papildys!

Rimvida Linauskienė,
Ginkūnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

 

Komentaras