Skip to content Skip to footer

Šiais metais Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną Gruzdžių Augustino Griciaus, Šakynos ir Verbūnų bibliotekos nutarė atšvęsti kitaip: organizavo akciją TIKĖKI, LIETUVA, MUMIS. Kiekviena biblioteka pasirinko vieną Lietuvos vėliavos spalvą ir pakvietė savo skaitytojus atsiusti pačius gražiausius žodžius apie gimtinę, laisvę, Lietuvą. Visi atsiusti, atnešti žodžiai atspausdinti ant pasirinktos spalvos popieriaus lapų ir suklijuoti į didelę vėliavą ir pakabinta Gruzdžių A. Griciaus bibliotekoje. Vėliau ši vėliava apkeliaus ir kitas bibliotekas.

Dėl karantino apribojimų, baigiamoji šios akcijos šventė ,,TIKĖKI, LIETUVA, MUMIS“ persikėlė į virtualią erdvę. Apkeliavome visas tris šventiškai pasipuošusias bibliotekas.

Verbūnų bibliotekos bibliotekininkė Antanina Petrauskaitė pristatė savo skaitytojų mintis, išspausdintas ant geltonos spalvos popieriaus lapų. Keletas šios bibliotekos skaitytojų minčių: ,,Kur kvepia duona su medum, kur darbą myli, linksma būna. Šalia piliakalnio, miškų žalių puikuojasi Verbūnai“. ,,O kur geriau surast galėtum, juk čia miškai ir kalvos, upės, ežerai. Galbūt tu dar kažko norėtum… Suprask, čia Tėviškė ir čia labai gerai“.

Gruzdžių A.Griciaus bibliotekos vyresniosios bibliotekininkės Jurgita Jasiškytė ir Liongina Šufinskienė savo skaitytojų mintis užrašė ant žalios spalvos popieriaus lapų. ,,Pirmieji žingsniai, pirmoji meilė ir visos dainos, kurias dainuodavo mama. Ir duonos kvapas, ir šilo takas, visa tai yra mano Lietuva“. ,,Būk visada gerbiama, mūsų protėvių žeme, išsaugok jų siekius ir svajones. Tegul meilė Lietuvai šildo mūsų širdis“.

Šakynos bibliotekos bibliotekininkės Zinos Keturakytės rankose – raudonos spalvos popieriaus lapai su skaitytojų mintimis: ,,Man Lietuva, tarsi Moteris – Motina… Ilgom geltonom kasom, pasidabinusi gintaro karoliais, dėvinti ilgą trispalvį sijoną, geltonom, žaliom, raudonom juostom puoštą. Moteris, kuri daug vargo, kentėjo, bet niekada nesustojo – drąsiai žengė į priekį. Atvira, didele širdimi, plačiai ištiestom rankom, ryžto kupinom akim ir su didele viltimi. Tegul plazdena trispalvė ne tik prie mūsų namų, bet ir kiekvieno mūsų širdyse“.

Daugiau kaip 90 vaikų ir suaugusių skaitytojų šių trijų bibliotekų pasidalino savo gražiausiomis mintimis, eilėraščio posmais, nuoširdžiais linkėjimais.

Virtualų renginį papuošė Gintarės Baranauskaitės ir Patricijos Kuodytės skaitomi eilėraščiai bei Algimanto Butnoriaus ir Gintaro Kiuros atliekama daina ,,Tėvų namai“.

Jurgita Jasiškytė

Gruzdžių Augustino Griciaus bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Komentaras