Skip to content Skip to footer

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka gegužės 10 d. konferencijų salėje surengė Didįjį Knygų pristatymo konkurso finalą, skirtą vaikams ir jaunimui. Pirmą kartą dėl laimėtojo titulo varžėsi dalyviai iš Šiaulių, Mažeikių, Telšių, Plungės, Joniškio, Kelmės rajonų bei iš Kuršėnų. Tad su dideliu noru ir džiaugsmu bei šiek tiek jaudulio išsiruošė ir Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus darbuotojos bei moksleiviai iš trijų amžiaus kategorijų su mokytoja ir bibliotekininkėmis.
Pirmoje amžiaus kategorijoje su Vinco Krėvės kūriniu „Antanuko rytas“ apsivilkę tautiniais kostiumais pasirodė ketvirtokai: Livija Staponkutė, Goda Dijokaitė, Martynas Pumputis ir Simona Jakutytė iš Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos (mokytoja Jolanta Kazlauskaitė), antroje amžiaus kategorijoje Robyn Schneider knygą „Pažadink mane, kai viskas baigsis“ jautriai ir išraiškingai pristatė septintokė Ema Stonytė iš Daugėlių pagrindinės mokyklos (bibliotekininkė Jūratė Bartkevičienė) bei Kuršėnų Vaikų globos namų auklėtiniai: Samanta Gvozdaitė, Kajus Milašius ir Tomas Litkinas šmaikščiai bei linksmai suvaidino Astridos Lindgren „Pepę Ilgakojinę“ (bibliotekininkė Danutė Daunienė). Mokytoja bei bibliotekininkės jaudinosi ne ką mažiau už pasirodžiusiuosius! Vaikai knygas pristatė sudominančiai, entuziastingai bei tikrai atsakingai pasiruošę, atidavė visą save ir labai džiaugėsi, kad teko galimybė sudalyvauti.
Konkursantus vertino kompetentinga komisija: Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Regina Miežetienė, Šiaulių universiteto Lietuvių kalbotyros, literatūros ir komunikacijos katedros profesorė, vaikų literatūros kritikė Džiuljeta Maskuliūnienė ir Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktorius Vladas Baranauskas. Nors buvo išrinkti tik trys laureatai, tačiau padėkomis bei saldžiomis dovanomis buvo apdovanoti visi, o Šiaulių dramos teatras dar dovanojo ir bilietus į spektaklį „Bela, Bosas ir Bulis“ bei knygą „Šiaulių dramos teatras“. Renginio pabaigoje visi buvo nudžiuginti 10 kilogramų svorio knygos formos tortu bei gaiviaisiais gėrimais.
Pertraukų metu visi galėjo apžiūrėti biblioteką iš arčiau. Taip pat buvo galimybė sudalyvauti  bibliotekininkų siūlomose „Išmaniosios laboratorijos“ edukacinėse veiklose.
Dėkojame Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešajai bibliotekai už kvietimą dalyvauti taip pasisemiant patirties, naujų minčių bei idėjų. Taip pat mūsų kraštiečiams už šaunius bei įvairiapusiškus pasirodymus bei jų mokytojai ir bibliotekininkėms, kurios juos ruošė bei lydėjo į renginį. Su nekantrumu jau laukiame kitų metų ir tikimės vėl dalyvauti. Juk mus visus vienija bendras tikslas – skaityti, įsijausti ir mylėti knygą. Ne veltui prisiminus jausmą, kai pasineri į knygos užburiantį pasaulį, užplūsta teigiamos ir šviesios emocijos.

Vilma Grudžinskienė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos nuotraukos