Skip to content Skip to footer

Spalio 19 dieną Kuršėnų Vytauto Vitkausko fotomeno erdvėje netradiciniu būdu atidaryta fotografijų paroda „Pamiršti nepamiršti Kuršėnų krašto dvarai“. Tiesioginės transliacijos metu per bibliotekos „Facebook“ paskyrą su stebėtojais bendravo Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centro vadovė Kristina Duseikaitė ir istorikas Jonas Kiriliauskas. Džiaugiamės, per parą sulaukę 2600 peržiūrų.

 Šio dueto keliai pastaruoju metu gerokai susipynę. Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centro vadovė su džiaugsmu sutiko ir palaimino Jono Kiriliausko norą išleisti knygą „Pamiršti nepamiršti Kuršėnų krašto dvarai“. Ir ne vien žodžiais. Kristina Duseikaitė, idant gautų lėšų leidybai, pateikė paraišką Lietuvos kultūros tarybai bei Šiaulių rajono savivaldybei. Pasiekusi tikslą, vairą į rankas perdavė istorikui, kuris iniciavo palikimo įamžinimą: lapkričio mėnesį  spaustuvę pasieks nauja jo knyga, o dalis leidinyje sugulsiančių nuotraukų nuo spalio 19 d. iki lapkričio 17 dienos bus rodomos Vytauto Vitkausko bibliotekoje. „Paroda kukli, tačiau  eksponuojamos fotografijos labai vertingos ir iškalbingos – vizualiai liudija dvarų praeitį ir dabartį. Kuršėnų kraštas gana unikalus, nes čia, renkant medžiagą, priskaičiavau apie 70 dvarų ir dvarelių“, –  pasakojo J. Kiriliauskas. Istoriko žodžiais,  iš foto darbų į mus žvelgia dvarininkai, interjero detalės, apibūdinančios, kaip tuo metu gyventa, dvarų vaizdai ar tiesiog jų likučiai. Beveik be pėdsakų išnykusių dvarų, jais garsėjančiame krašte, deja, irgi netrūksta.

Fotografijų parodos „Pamiršti nepamiršti Kuršėnų krašto dvarai“ ir tokiu pat pavadinimu jau greitai pasirodysiančios knygos autorius atkreipė dėmesį: viskas pateikiama nepagražintai, labai nesigilinant į archyvinę medžiagą. Tolimesni ir gilesni  tyrinėjimų darbai paliekami ateičiai.

Tiesioginės transliacijos, esant nestabiliai ir įtemptai šalyje padėčiai, Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekoje vyks ir ateityje. Dabar tai vienas patvariausių tiltų, jungiančių biblioteką su jos lankytojais.

Jurga Sajenkienė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos  vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos Jonetos Filinskės