Skip to content Skip to footer

Rugpjūčio 23-oji – Europos diena stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti ir Baltijos kelio diena Kuršėnuose buvo paminėta vėliavos pakėlimu prie Vyties paminklo, Šv. Mišiomis Kuršėnų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje, minėjimu ir koncertu prie Paminklo partizanams, žuvusiems už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę.

Renginį organizavo Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centras, Kuršėnų Vytauto Vitkausko biblioteka vykdė edukacinę akciją „Gyvų gėlių tautinės juostos pynimas“, skirtą šiai reikšmingai dienai paminėti ir Tautinio kostiumo metams.

Į bibliotekos kvietimą prisijungti prie 2017 m. rugpjūčio 23-ąją dieną rengiamos akcijos atsiliepė gausus būrys kuršėniškių. Nešini puokštėmis, glėbeliais nuostabių rudeninių žiedų į Ventos pakrantę atskubėjo Kuršėnų skyriaus tremtiniai, Žemaitijos skautų organizacijos Kuršėnų Perkūno draugovės skautai, bibliotekos skaitytojai, Asociacijos „Šiaulių rajono jaunų tėvų bendruomenė“ jaunosios mamytės, buvusios kolegės – Bronė Galkienė, Marytė Streckienė, pavieniai pilietiški miestiečiai, rajono valdžios atstovai, Kuršėnų miesto seniūnijos ir kultūros darbuotojai. Kūrybingą, jaukią aplinką pagyvino mažieji smalsučiai – lopšelio-darželio „Nykštukas“ ugdytiniai ir jų išradingos auklėtojos.

Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės padėjėja Ada Grakauskienė įteikė juostos kūrimo iniciatorei ir koordinatorei, Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vyresniajai bibliotekininkei Astai Urbelienei dovaną – Lietuvos Respublikos vėliavą ir išskirtinį, ranka rašytą padėkos raštą.

Energingai plušėjo bibliotekininkės ir guvūs pagalbininkai: žalią Ventos pakrantę papuošė įspūdinga 30 metrų ilgio ir 60 centimetrų gyvų gėlių ryški, užburianti savo originalia forma, ornamentų juosta. Visiems pageidaujantiems buvo surengta fotosesija, už aktyvų dalyvavimą bus dovanojamos fotonuotraukos.

Bendrų pastangų dėka sukurta tautinė gyvų gėlių juosta simbolizuoja Baltijos kelio idėjos vienybę.

Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos bendruomenė visiems nuoširdžiai dėkoja už gerą žodį, rankų ir širdies šilumą, bendruomeniškumo puoselėjimą.

Vida Ragauskienė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vyriausioji bibliotekininkė;

Nuotraukos Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėjos Karolina Jasiukevičiūtės.

 

 

 

 

 

Komentaras