Skip to content Skip to footer

Kuršėnų Vytauto Vitkausko biblioteka kasmet aktyviai dalyvauja akcijoje „Metų knygos rinkimai“, teikdama konkursinę paraišką knygų komplektui gauti ir organizuodama leidinių pristatymus. Keturioliktą kartą vykstančioje akcijoje, pirmą kartą, radosi nauja publicistikos ir dokumentikos knygų kategorija, kurią būtent biblioteka ir laimėjo teikdama paraišką.
2019 m. sausio 30 dieną Kuršėnų Vytauto Vitkausko biblioteka organizavo literatūrinę popietę „Faktai ir neišgalvotos istorijos“, skirtą vienai įdomiausių šiandienos skaitymo skatinimo akcijų, jungiančių knygos mylėtojus, kurios metu pristatytos publicistikos ir dokumentikos knygos.
Popietės pradžioje bibliotekos vedėja Karolina Jasiukevičiūtė pristatė visus šių metų knygų penketukų rinkinius, kuriuos sudarė net penkios kategorijos: vaikų, paauglių, knygos suaugusiesiems, poezijos knygos, publicistikos ir dokumentikos leidiniai. Priminė balsavimo sąlygas ir pakvietė pradėti knygų pristatymą. Pirmąją penketuko nominantę Rūtos Oginskaitės knygą „Gib a kuk: pokalbiai Olgos ir Grigorijaus Kanovičių namuose“ pristatė aktyvi bibliotekos skaitytoja Janina Bartkevičienė. Giedros Radvilavičiūtės „Tekstų persekiojimas: esė apie rašytojus ir žmones“ knygą detaliai reprezentavo buvusi lietuvių kalbos mokytoja Aldona Daučiūnienė. Trečiąją penketuko knygą parašytą Tomo Venclovos „Nelyginant šiaurė magnetą: pašnekesiai su Ellen Hinsey“ pristatė dokumentinio ir publicistinio literatūrinio žanro mėgėja Olga Komarova. Aurimo Švedo parašytą leidinį „Irena Veisaitė: Gyvenimas turėtų būti skaidrus“ pristatė Vida Burbienė. Penktąją rinkinio knygą parašytą Sigito Parulskio „Amžinybė manęs nejaudina“ kūrybingai ir vaizdžiai su puikia studenčių komanda pristatė Trečiojo amžiaus universiteto atstovė Albina Budreckiene. Be viso to popietėje viešėjo ir vaizdingais knygų pristatymais džiaugėsi Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės padėjėja Ada Grakauskienė. Renginį puošė ir pasimėgauti muzikos garsais kvietė Kuršėnų meno mokyklos mokinės Kornelija Danielaitytė ir Emilija Eigirdaitė (vadovė Hana Mockienė).
Atėjusieji savo simpatijas, balsus labiausiai nusipelniusiai knygai galėjo atiduoti tiesioginiu balsavimo būdu, inovatyviai, pasitelkiant planšetinius kompiuterius. Popietės dalyviai labiausiai žavėjosi Sigito Parulskio eseistikos knyga „Amžinybė manęs nejaudina“, kurioje vaizduojamas žvilgsnis į stingstantį dabarties laiką ir bandymas fiksuoti tikrovę, peržengiant žanro rėmus. Pasak literatūrologės Jūratės Čerškutės, ši knyga tai autentiška kūrybos išpažintis ir teksto rašymo laboratorija, kurioje demonstruojamos vaizduotės kasyklos, o autorius nevengia žaisti skaitytojo dėmesiu, derindamas ir išbandydamas skirtingus pasakojimo būdus bei technikas. Pats autorius savo knygą irgi pristato kaip vientisą pasakojimą – „apie stingstantį laiką ir jame atsispindintį grožį, ir negandą, ir atmintį, ir dar kažką, kas labai konkretu ir sunkiai įvardijama, bet labiausiai ji apie dabartį, apie esamąjį laiką, apie mus, čia gyvenančius ir jaučiančius“.

Karolina Jasiukevičiūtė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja

Nuotraukos Vidos Ragauskienės

 

Komentaras