Skip to content Skip to footer

Šeštus metus vyksta projektas „Atverk duris vasarai“, kurį organizuoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Kurtuvėnų filialo vyresnioji bibliotekininkė Aurelija Kniurienė atsiliepė į kvietimą ir atvėrė duris mokiniams, kurie galėjo turiningai, kūrybiškai ir prasmingai leisti laiką.

Liepos 12-16 dienomis buvo suorganizuoti susitikimai su 1-7 klasių mokiniais. Stovykloje dalyvavo dvylika dalyvių, kurie pirmą dieną rinko stovyklos pavadinimą ir, bibliotekininkei pasiūlius „Pas močiutę kaime“, visi vienbalsiai sutiko. Aptarę veiklas, išklausę saugaus instruktažo, pasidėję išmaniuosius įrenginius, visi kibo į darbus. A. Kniurienė organizavo įvairias veiklas: garsinį knygučių skaitymą, piešimą ant akmenukų, piešimą įvairiomis priemonėmis, skirtukų, ženkliukų gamybą, draugystės juostelės pynimą. Stovyklautojai turėjo galimybę žaisti įvairius stalo žaidimus, buvo supažindinti su judriais lauko žaidimais.

Septintokė Skaistė Stankevičiūtė perskaitė Astos Dovydėnaitės „Spalvos ir spalviukai“ knygutę, o vaikai liejo, maišė akvarelines spalvas stebėdami naujų spalvų susidarymą. Perskaitę ir aptarę P. Mašioto knygutę „Juozukas, pieštukas ir trintukas“, stovyklautojai piešė naudodamiesi tik pieštuku, kitą piešinį – spalvotais pieštukais, trečią – vaškinėmis kreidelėmis, ketvirtą – flomastieriais. Paskaitę pasakas V. Biankis „Uodegos“, „Pasipūtusi pelytė“, „Pagrandukas“, stovyklos dalyviai pasiskirstė vaidmenimis, pasinaudodami lėlių teatru, parodė šias pasakas Dubysos aukštupio mokyklos Kurtuvėnų skyriaus darželio grupės ugdytiniams.

Paskutinę stovyklos dieną džiaugėmės sulaukę svečio Romualdo Baltučio, kuris birželio mėn. buvo atvykęs į biblioteką ir pasakojo apie tremtį, o dabar pravedė judrius žaidimus  „Mušti-bėgti‘, „Žaidimas su kauliukais“, „Numušk kamuoliuką“.  Bibliotekininkė padėkojusi svečiui, atminimo dovanėlėmis apdovanojo stovyklos dalyvius, kurie, nors ir išvarginti vasaros karščių ir įvairių veiklų, nenoriai skirstėsi namo. Vėl lieka laukti kitos vasaros.

Aurelija Kniurienė,

Kurtuvėnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Komentaras