Skip to content Skip to footer

Artėjant Lietuvos valstybingumo atkūrimo šventei, prasmingai šį įvykį paminėti siekia kiekvienas lietuvis. Nesvarbu kokio amžiaus jis būtų, ar kokioje šalyje begyventų. Šiomis dienomis vis dažniau išgirstami  mums taip reikšmingi žodžiai: Lietuva, Tėvynė, Gimtinė… Šalia jų galėtumėme parašyti: mylėti, gerbti, saugoti…

Nuotolinis mokymasis nesutrukdė Kužių gimnazijos 3 klasės mokiniams diskutuoti apie pagarbą ir meilę savo gimtam kraštui. Matyti vaizdai iš Mariaus Jovaišos fotoalbumo „Neregėta Lietuva“ tik sustiprino pasididžiavimo jausmą. Juk mes gyvename tokioje gražioje šalyje! Nusprendėme parašyti savo pirmuosius rašinėlius šia tema. Tad, kartu su Kužių bibliotekos vyresniąja bibliotekininke Nijole Viktoravičiene, kviečiame į virtualią 3 klasės mokinių darbų parodą, skirtą Vasario 16-ąjai.

Rasa Lukauskienė,
Kužių gimnazijos 3 klasės mokytoja

Nuotr. iš: https://www.lithuania.travel/lt/news/lietuva-svencia

GRAŽIAUSI ŽODŽIAI GIMTINEI

KUŽIŲ GIMNAZIJOS TREČIOS KLASĖS MOKINIŲ
(Mokytoja Rasa Lukauskienė)
RAŠINIŲ PARODA,

SKIRTA LIETUVOS VALSTYBĖS ATKŪRIMO DIENAI

RENGIA KUŽIŲ BIBLIOTEKA

MANO ŠALIS – LIETUVA

Kodėl aš myliu savo Tėvynę? Myliu  Tėvynę, nes aš čia gimiau. Man patinka gyventi Lietuvoje. Aplink malonūs žmonės. Lietuvoje yra daug gražių vietovių. Man pati gražiausia yra mūsų sostinė Vilnius. Ten stovi nuostabūs seni pastatai. Reikia saugoti Lietuvą, nes ji mums visiems yra brangi. Kas nebuvote Lietuvoje, siūlyčiau apsilankyti. Būsite sužavėti jos grožiu.

Kužių gimnazijos III kl. mokinė Urtė Mitrijevaitė

Nuotr. iš:
https://www.lithuania.travel/lt/kategorija/aukstaitija

https://www.lithuania.travel/lt/kategorija/vietoves

MANO GIMTASIS MIESTELIS

Aš gyvenu Kužiuose. Čia man patinka gyventi. Miestelis ypatingas tuo, kad jame ramu ir gražu. Graži bažnyčia, daug sodų, gėlių. Mūsų miestelyje gyvena ypatingi žmonės. Jie myli ir saugo savo aplinką. Nori, kad miestelis išliktų gražus ir tvarkingas.

Kužių gimnazijos III kl. mokinys Kajus Kievišas

Nuotr. iš:
https://www.lithuania.travel/lt/kategorija/zemaitija

https://www.siauliuraj.lt/naujienos-gn/455/kuziu-miestelio-svente-silines:597

MŪSŲ ŠALIS – LIETUVA

Kokia graži mūsų Lietuva!  Su Baltijos jūra, Palanga, Klaipėda ir kitais miestais. Apsidairykime aplinkui. Aš gyvenu mažame miestelyje. Kužiai yra labai gražus, tvarkingas miestelis. Šalia jo teka mažas Ringuvos upelis. Už keturių kilometrų yra Luponių miškas ir piliakalnis. Keliaudami į kitą pusę, rasime Tyrelių draustinį. Ten aplankysime 12 kilometrų ilgio pažintinį taką. Daug gražių vietų yra Lietuvoje. Aš labai norėčiau jas visas aplankyti.

Kužių gimnazijos III kl. mokinė Kotryna Ašmontaitė

Nuotr. iš:
https://www.lithuania.travel/lt/kategorija/krastovaizdzio-stebejimas

https://www.lithuania.travel/lt/kategorija/laisvalaikis

MANO GIMTINĖ

Mes gyvename Lietuvoje. Ji yra mūsų gimtinė. Lietuvoje yra daug gražių vietovių. Gausu upių, ežerų, miškų, parkų, žaidimų aikštelių. Yra Baltijos jūra. Aš su šeima mėgstu leisti laiką gamtoje. Man smagu būti lietuve. Aš labai myliu savo šalį.

Kužių gimnazijos III kl. Gaudrė Aukščionytė

Nuotr. iš:
https://www.lithuania.travel/lt/vieta

https://www.lithuania.travel/lt/kategorija/krastovaizdzio-stebejimas

MŪSŲ ŠALIS – LIETUVA

Aš myliu Lietuvą. Lietuva yra mano Tėvynė. Čia aš gyvenu. Man labai patinka keliauti su tėveliais. Lietuvoje daug gražių vietų. Keliaudami dairomės per langą ir matome daug miškų, pievų, ežerų, upių. Mylėkime gamtą ir saugokime brangią Lietuvą.

Kužių gimnazijos III kl. mokinys Mindaugas Adomaitis

Nuotr. iš:
https://www.lithuania.travel/lt/kategorija/dzukija

https://www.lithuania.travel/lt/kategorija/krastovaizdzio-stebejimas

MANO TĖVYNĖ

Aš labai myliu Lietuvą. Čia aš gimiau ir augu. Lietuva – mano Tėvynė. Čia man patinka gyventi todėl, kad kitoje šalyje neteko būti. Man Lietuva yra gražiausia. Labai patinka pilys, piliakalniai, lygumos, miškai, kaimai. Aš gyvenu Šiaulių rajone, Verbūnų kaime. Jis ypatingas, nes kepama skaniausia „Verbūnų“ duona. Čia mano namai, šeima ir draugai.  Aš labai daug sužinau apie Lietuvą iš knygų. Jas labai mėgstu skaityti. Kai užaugsiu, aplankysiu daug Lietuvos miestų.

Kužių gimnazijos III kl. mokinė Erika Šiopytė

Nuotr. iš:
https://www.lithuania.travel/lt/kategorija/iskylu-gamtoje-vietos

https://www.lithuania.travel/lt/kategorija/vietoves

MANO LIETUVA

Aš labai myliu Lietuvą ir džiaugiuosi, kad grįžau čia gyventi. Anksčiau mano šeima gyveno užsienyje.  Lietuva – mano gimtinė. Man patinka jos graži gamta. Ošia daug miškų, teka upės. Yra daug ežerų. Banguoja Baltijos jūra. Ji turi smėlio paplūdimius ir ilgą tiltą. Stovi protėvių statytos Trakų, Gedimino pilys. Mūsų sostinėje Vilniuje yra aukščiausias televizijos bokštas. Iš jo atsiveria nuostabūs Vilniaus krašto vaizdai. Man labai patiko Nida, Klaipėda, Kauno zoologijos sodas. Dar daug gražių Lietuvos vietų norėčiau aplankyti.

Kužių gimnazijos III kl. mokinė Augustė Stankūnaitė

Nuotr. iš:
https://www.lithuania.travel/lt/kategorija/suvalkija

https://www.lithuania.travel/lt/kategorija/krastovaizdzio-stebejimas

MANO KRAŠTAS

Aš esu lietuvis ir tuo didžiuojuosi. Labai myliu savo kraštą. Lietuva graži savo gamta. Yra daug ežerų, upių, miškų, pilių. Man labai patinka Trakų pilis. Ji pastatyta saloje. Apsilankius galima daug sužinoti apie Lietuvos istoriją. Mūsų Lietuva labai graži ir ją lanko daug žmonių iš kitų šalių.

Kužių gimnazijos III kl. mokinys Pijus Laurinavičius

Nuotr. iš:
https://www.lithuania.travel/lt/kategorija/laisvalaikis

https://www.viator.com/en-IE/tours/Vilnius/Trakai-Castle-and-Museum-Tour/d5479-3573_102

MŪSŲ ŠALIS – LIETUVA

Man patinka gyventi Lietuvoje, nes čia gyvena visa mano šeima. Lietuva yra labai graži. Jos sostinė yra Vilnius. Čia būna visi keturi metų laikai: ruduo, žiema, pavasaris ir vasara. Man saugu čia gyventi. Aš myliu savo gimtinę.

Kužių gimnazijos III kl. mokinys Karolis Labanauskas

Nuotr. iš:
https://www.lithuania.travel/lt/vieta

https://www.lithuania.travel/lt/kategorija/gamta

MŪSŲ ŠALIS – LIETUVA

Mano gimtinė yra Lietuva. Aš myliu savo gimtinę. Man patinka čia gyventi. Džiaugtis gražiomis žiemomis, šiltomis vasaromis. Stebėti pavasarį gražiai žydinčius augalus, o rudenį krentančius spalvotus lapus. Mylėkime savo Tėvynę ir saugokime jos nuostabią gamtą.

Kužių gimnazijos III kl. mokinė Gustė Kriaučiūnaitė

Nuotr. iš:
https://www.lithuania.travel/lt/vieta/sudargo-piliakalniai

https://www.lithuania.travel/lt/kategorija/krastovaizdzio-stebejimas

MŪSŲ KRAŠTAS – LIETUVA

Aš gyvenu Lietuvoje. Ji labai graži, nes turi daug miškų, ežerų ir  upių. Galime aplankyti Baltijos jūrą. Lietuvoje yra didžiausi Barstyčio ir Puntuko akmenys. Jie turi gražias legendas. Šiaulių rajone yra vienintelis pasaulyje Kryžių kalnas. Galime aplankyti daug pilių, dvarų. Mūsų kraštas yra nuostabus. Norėčiau viską aplankyti ir pamatyti.

Kužių gimnazijos III kl. mokinė Egidija Mikalajūnaitė

Nuotr. iš:
https://www.lithuania.travel/lt/kategorija/mazoji-lietuva

Alvydo Januševičiaus nuotr. / Kryžių kalnas

MANO MIESTELIS

Mes gyvename Kužiuose. Į šiaurės rytus nuo Kužių yra Luponių piliakalnis. Ši vietovė knygose minima nuo septyniolikto amžiaus vidurio. Turime labai gražią bažnyčią. Vasarą Kužių miestelis puošiasi gėlėmis. Jis turi labai įdomią istoriją. Man jis yra pats gražiausias.

Kužių gimnazijos III kl. mokinė Emilija Žilevičiūtė

Nuotr. iš:
https://www.lithuania.travel/lt/kategorija/tradicines-sventes-1

https://www.siauliurajonas.lt/en/sightseeing-places/blessed-virgin-mary-birth-church-in-kuziai/

Nuotr. iš: https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/akcija-vasario-16-aja-svesk-linksmai-ir-isradingai-isrinkite-labiausiai-patikusia-iniciatyva.d?id=77279865

Komentaras