Skip to content Skip to footer

Lietuvių kalbos dienos pradėtos rengti nuo 2016 m. Lietuvos Respublikos Seimo Švietimo ir mokslo komiteto ir Valstybinės lietuvių kalbos komisijos iniciatyva. Kiekvienais metais vasario 16–kovo 11 dienomis vyksta renginiai Lietuvoje ir užsienyje.
Gruzdžių Augustino Griciaus biblioteka pakvietė savo skaitytojus nupinti gražiausių lietuviškų žodžių pynę. Per tą nuolatinį skubėjimą, pasinėrę į naujas technologijas, nepastebime, kiek gražių žodžių mus lydi nuo pat vaikystės. Kartais užtenka ištarti tą vienintelį žodį ir, kaip rašė Justinas Marcinkevičius:

,,Tai nuo tavęs čia taip šviesu,
Nuo žodžio šitaip pasakyto.
Nuo pagalvojimo balsu:
turbūt ne dėl savęs esu –
Esu turbūt dėl ko nors kito.“

Video vaizdelyje ,,Gražiausių lietuviškų žodžių pynė“ buvo ištarti žodžiai: ,,meilė, myliu, duona, duonelė, dangus, šeima, Lietuva, gimtinė, draugas “. Daugiau kaip 60 Gruzdžių seniūnijos, lopšelio-darželio ,,Puriena“ darbuotojų, Gruzdžių seniūnijos gyventojų, bibliotekos ištikimiausių skaitytojų prisidėjo pinant šią nuostabią pynę. Ją papuošė Gruzdžių krašto bendruomenės pirmininkės Deimantės Radžvilės perskaitytas eilėraštis bei Gitanos ir Giedriaus Morkių atliekama daina ,,Alsuok, gyvenk“.
Kiekvienam žmogui, nesvarbu kokio amžiaus jis būtų, pati gražiausia yra jo gimtoji kalba. Gražiausius lietuviškus žodžius Gruzdžių lopšelio-darželio ,,Puriena“ ir Šiaulių lopšelio-darželio ,,Ežerėlis“ auklėtiniai pavaizdavo savo darbeliuose, kurie buvo sudėti į video vaizdelį ,,GRAŽIAUSIAS LIETUVIŠKAS ŽODIS MAŽŲJŲ KŪRĖJŲ DARBELIUOSE“. Žodžius įgarsino trejų metų Elija ir jos mamytė Ingrida.
Per „ZOOM“ programą vyko protų mūšis ,,Kas geriausiai išmano lietuvių kalbą“ integruotas su Gruzdžių gimnazija. Dalyvavo dvi komandos ,,Lietuvaičiai“ ir ,,Kalbininkai“.  Renginio metu dalyviai atsakinėjo į vyresniosios bibliotekininkės Lionginos Šufinskienės pateiktus klausimus, atliko įvairias užduotis, susijusias su gimtąja kalba, literatūra ir etnine kultūra. Dalyvių atsakymus vertino Gruzdžių gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros vyresnioji mokytoja Rima Balčiūnaitė. Laimėjo ,,Kalbininkų“ komanda. Video vaizdelius galite rasti Gruzdžių Augustino Griciaus bibliotekos Facebook paskyroje>> https://www.facebook.com/Gruzd%C5%BEi%C5%B3-AGriciaus-biblioteka-344191499054775

Jurgita Jasiškytė,
Gruzdžių Augustino Griciaus bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Komentaras