Skip to content Skip to footer

Velykos – gražiausia pavasario šventė, tai tikėjimo, žmogaus ir gamtos atgimimo, saulės ir vilties, šventė. 2018 m. kovo 28 d. vaikai ir suaugę skubėjo į Romučių biblioteką, kur vyko smagi popietė „Velykų džiaugsmas“. Renginio dalyviai apžiūrėjo bibliotekoje parengtą spaudinių parodą „Margutis – mažas Velykų stebuklas“ ir, susėdę laukė, kada prasidės vaidinimas pasaka „Kiškių velykiniai  margučiai“. O ją mums į svečius  atvežė Kuršėnų Pavenčių mokyklos vaikų lėlių teatras „Lėliukai“  su auklėtoja Rasa Poškiene. Kaip žibėjo mažųjų žiūrovų akelės, kai klastingoji šarka iš kiškių šeimynos nugvelbė margučius, ir, kaip susitelkę visi miško gyventojai privertė šarką juos grąžinti atgal.
Bibliotekininkė Janina Butnorienė papasakojo, kad Velykos neįsivaizduojamos be margučių, sočiai nukrauto stalo ir, žinoma, žaidimų, burtų. Pirmąją Velykų dieną į svečius, jei nėra pakviesti niekas neina – o jei atėjo – gauna kailinius blusinėti. Velykų antrąją dieną prasideda didžiosios linksmybės bei pramogos: žaidžiami žaidimai, supamasi sūpuoklėse, laistomasi šaltinio vandeniu.
Popietę užbaigė mažosios bibliotekos skaitytojos, kurios padeklamavo eilėraštukų apie Velykas, margučius. O paskui visi vaišinomės slapta ant stalo atsiradusia „Velykų boba“. Už ją nuoširdus ačiū bibliotekos skaitytojai  Rasai Petrauskienei.

Janina Butnorienė,
Romučių bibliotekos bibliotekininkė

 

Komentaras