Skip to content Skip to footer

Birželio 28 dieną Kužių biblioteka pakvietė mylinčius poeziją ir dainą į literatūrinius skaitymus „Gurkšnis vasaros ir poezijos“. Karštą popietę į renginį atvyko literatai iš Šiaulių miesto ir rajono bei kūrėjai iš Kužių miestelio. Susitikimo pradžioje iš renginio vedėjos, Kužių bibliotekos vyresniosios bibliotekininkės Ritos Bielskienės, lūpų labai sakrališkai nuskambėjo Žemaitijos poeto Vytauto Stulpino žodžiai apie poeziją – „Eilėraštis, jei tai eilėraštis, – man šventas dalykas. Nuo mažens. Kaip medinė kaimo koplyčia, kaip boluojantis laukų keliukas į ją per kalvas… Viskas yra poezija. Net ir tai, kaip aš laikau šluotą, kuria šukuoju žemės plaukus iš dėkingumo, kad ji skraidina mane per kosmoso platybes, o jos kraujas teka mano gyslomis“.
Susirinkusieji nuščiuvę klausėsi Kužių mokyklos jaunųjų eiliuotojų posmų. Kamilė, Ugnė, Skaistė ir Kajus ne tik skaitė savo sukurtas eiles, bet ir papasakojo apie tai, kas juos paskatino rašyti. Klausantis Aidano sukurtų dainų, kūnu nubėgo šiurpuliukai. Vaikinas puikiai repuoja, pats rašo eiles, kuria video siužetus savo atliekamiems kūriniams.
Tradiciškai į literatūrinius skaitymus atvyko eiliuotojai iš Šiaulių miesto asociacijos „Menų šaltinis“. Vilija Armonienė pristatė, kaip ji pati išsitarė, „naujagimį“ leidinį, prozos rinktinę „Kol esu“. Jautrias eiles skaitė kužietė Eugenija Jašinskienė ir šiaulietė Regina Vaišvilienė. Visiems buvo įdomu išgirsti žemaitės Silvijos Udos Haiku trieilių. Po renginio daugelis skubėjo pavartyti ir iš arčiau susipažinti su autorės knyga, kuri parašyta žemaičių kalba „A tori Ogneis?“. Šiaulių rajono asociacijos kūrėjams atstovavo jų vadovė Nijolė Girniuvienė, Aneta Grabauskaitė-Koryznė ir Lina Kasparienė. Nijolė Girniuvienė pristatė 2021 metais išleistą asociacijos literatų rinktinę „Po gimtinės jovarais“. Tarp eilių gražiai suskambėjo Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Gilaičių filialo Kužių salės vokalinių ansamblių „Mėtos“ ir „Ringuva“ dainos. Literatus pasveikino į renginį atvykusi Lietuvos Respublikos Seimo narės Rimos Baškienės patarėja Birutė Banienė.

Rita Bielskienė,
Kužių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos Violetos Laurutienės

Komentaras