Skip to content Skip to footer

Liet 100 rysk2018 metų vasario 12 diena, pirmadienis, Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje prasidėjo itin darbingai. Jau nuo ankstyvo ryto į biblioteką, nepabūgę šaltuko, plūdo patys mažiausieji – ikimokyklinukai. Pirmųjų bibliotekininkė sulaukė ugdytinių iš Kuršėnų lopšelio-darželio „Nykštukas“, o visai netrukus po jų ir Šiaulių rajono Daugėlių lopšelio-darželio.  Visiems jaukiai susėdus bibliotekininkė Vilma Grudžinskienė visų pirma vaikų paklausė, ar jie žino, ko susirinkę į biblioteką. Nors darželinukai dar tik 5–6 metų, jie puikiai papasakojo, kad Lietuva neužilgo švęs 100-ąjį savo gimtadienį ir jie, norėdami ją pasveikinti ir sukaktį paminėti bibliotekoje, ta proga pasiruošė eilėraščių konkursui. O jų būta labai gražių. Bibliotekininkė nesiliovė šypsotis, net skruostus paskaudo! O kaip gi galima kitaip reaguoti, kai eilėraščiai iš vaikų lūpų skambėjo taip išraiškingai, su intonacija, įvairiausiais rankų mostais bei šypsniais. Kadangi abiejų darželių auklėtiniai buvo stipriai pasiruošę ir eilėraščiai buvo vienas už kitą gražesni, bibliotekininkei buvo sunku išrinkti vieną nuostabiausią. Dėl to visi sutiko, jog geriausia, kai laimi draugystė. Tada nebūna nei vieno nelaimingo, visiems džiugu. Dar reikėtų paminėti, jog Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga biblioteką papuošė labai labai spalvoti, ryškūs piešinukai iš viso Šiaulių rajono: Ginkūnų, Kairių, Gruzdžių, Kuršėnų ir kt. Parodos pavadinimas – „Nupiešiu, nuspalvinsiu visą gimtinę…“, kurios iniciatorės – Kuršėnų lopšelio-darželio „Nykštukas“ pedagogės Eugenija Jurkienė ir Inga Spudienė. Piešiniai, žinoma, labai ryškūs, šilti, bibliotekai iškart suteikę gyvumo ir pilnumo. Vaikai piešė trispalvę, gėlytes, medžius, Gedimino pilį bei kalną. Juk visa tai – mūsų gimtos Lietuvos pagrindiniai simboliai. Beje, nuo šios dienos bibliotekoje bus galima pamatyti ir tikrą Gedimino pilį. Kuršėnų lopšelio-darželio „Nykštukas“ „Riešutėlių“ grupės vaikučiai sukonstravo didžiulę lemputėmis padabintą Gedimino pilį, kurios viršūnėje plevėsuoja Lietuvos trispalvė.
Nuoširdų ačiū tariame abiem ugdymo įstaigoms už šiltą bei nuoširdų bendradarbiavimą. Visada gera sulaukti pačių mažiausių bibliotekos lankytojų. Tikimės kitąkart mažuosius pamatyti bibliotekoje jau ir kaip pradedančiuosius skaitytojus.

Paroda „Nupiešiu, nuspalvinsiu visą gimtinę…“  pasigrožėti galima iki vasario 28 dienos Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje.

Vilma Grudžinskienė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė

 

Komentaras