Skip to content Skip to footer

Gegužės 14 d. Kairių bibliotekoje vyko medijų ir informacinio raštingumo mokymai „Tiesa ar melas? Kaip nepaklysti informacijos džiunglėse?“. Tai ne tik tematiškai intriguojantis, bet ir praktiškai svarbūs mokymai, kuriuose lektorė Jurga Šarauskaitė-Černiauskienė įkvėpė dalyvius pradėti kritiškiau vertinti informaciją, su kuria susiduria kasdieniniame gyvenime.

Viena iš svarbiausių temų buvo apie tai, kaip formuojamos nuomonės ir kaip lengva yra žmonėmis manipuliuoti, ypač kai jie nepakankamai kritiškai mąsto. Nuo politikos iki kasdienio prekių pasirinkimo, nuomonės formavimas gali turėti didžiulę įtaką mūsų sprendimams.

Be to, susipažinome su skirtingais informacijos sklaidos būdais: nuo senųjų lūpų į lūpas pasakojimų iki šiuolaikinių socialinių tinklų ir internetinių naujienų portalų. Mokymai suteikė puikią galimybę suprasti, kaip šie skirtingi būdai veikia informacijos patikimumą ir kaip lengva yra plisti klaidingai informacijai.

Svarbu prisiminti, kad kiekvienas iš mūsų turi įtaką internete – nuo to, ką dalinamės savo socialiniuose tinkluose, iki to, kokias naujienas skaitome ir kaip reaguojame į jas. Mūsų veiksmai internete taip pat gali formuoti nuomonę, todėl svarbu būti atsargiais ir kritiškai mąstančiais vartotojais.

Šie mokymai akcentavo svarbiausią dalyką – abejoti, tikrinti informaciją ir nesidalinti nepatikimomis naujienomis. Tik taip galime užtikrinti, kad mūsų internetinis pasaulis būtų saugesnis ir patikimesnis. Tai ne tik apie mūsų pačių saugumą, bet ir apie tai, kaip mes įtakojame kitus savo veiksmais ir žodžiais internete.

Ramutė Preimontienė,
Kairių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos autorės

Komentaras