Skip to content Skip to footer

Birželio 30 d. Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojai dalyvavo metodinėje išvykoje į Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešąją biblioteką, kuri įsikūrusi Biržų pilies rūmuose. Darbo patirtimi pasidalinti su atvykusiais kolegomis sutiko ir apie bibliotekos struktūrą, darbo specifiką, vykdomas veiklas, teikiamas paslaugas ir pasiekimus papasakojo direktorė Vilmantė Vorienė. Bibliotekoje diegiamos naujovės, organizuojami kultūriniai renginiai, įgyvendinami prasmingi projektai, kuriamos skaitytojams patrauklios erdvės.
Metodinės išvykos metu visus praturtino kultūrinė pažintis su Biržų miestu: ekskursijos po Biržų kraštą metu aplankytas ilgiausias pėsčiųjų tiltas (525 m.) per Širvėnos ežerą, pati žymiausia ir didžiausia karstinė smegduobė „Karvės ola“. Patys ištvermingiausi lipo į Kirkilų apžvalgos bokštą, nuo kurio pasigrožėjo nepakartojamu kraštovaizdžiu. Išskirtinės architektūros statinys traukia lankytojus ne tik savo išvaizda, bet ir nuo viršaus atsiveriančiais vaizdais į Kirkilų karstinius ežerėlius.
Aplankyta autentiška XX a. pradžios Sodeliškių dvaro sodyba. Ekskursijos dalyviai pamatė buities rakandų, senovinių žemės dirbimo padargų, kalvę, pirtelę. Didžiuliame kluone išvydo karietą, kuri vežiojo turistus Londono gatvėmis, garo traktoriumi varomą kuliamąją ir kitus žemės ūkio padargus. Lankėsi vieninteliame Lietuvoje veikiančiame 1924-tųjų metų vėjo malūne. Įpusėjus ekskursijai, dalyviai keliavo į jaukią sodybos gryčią, kurioje sužinojo, kaip mūsų senoliai kepdavo duoną ir galėjo patys iš paruoštos tešlos susiformuoti savo kepalėlį, pajusti kepamos duonos gardų kvapą!
Turininga metodinė išvyka ne tik įvyko, bet ir pavyko. Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojai grįžo praturtėję ir pasisėmę naujų idėjų.

Kristina Ruočienė,
Informacijos ir vadybos skyriaus informacijos specialistė
Nuotraukos autorės

Komentaras