Skip to content Skip to footer

Naujiems metams atėjus, atėjo laikas rinkti ir naują metų knygą. Kaip ir kasmet, Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija inicijavo ir rengia Metų knygos rinkimus kartu su Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos nacionaliniu radiju ir televizija bei Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka. Šios akcijos tikslas – skatinti Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra ir kelti skaitymo prestižą. Akcijos idėja – pristatyti geriausius praeitais metais išleistus lietuvių literatūros kūrinius vaikų, paauglių, suaugusiųjų, poezijos, publicistikos ir dokumentikos knygų kategorijose.
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė Neringa Skėrytė 2020 m. sausio 14 ir 16 dienomis lankėsi Kuršėnų Pavenčių mokyklos-daugiafunkcio centro priešmokyklinukų grupėje ir jiems pristatė Vytauto V. Landsbergio knygutę „Pūkis karalius“ ir Pauliaus Norvilos – „Strykt pastrykt!“. Knygučių pristatymų vaikučiai klausėsi su didžiuliu susidomėjimu – kaip sekėsi lapiukui Pūkiui būti karaliumi sapne ir realiame gyvenime, kaip šiuolaikiniam kiškiui Steponui sekėsi rašyti knygą ir ar kiekvienas gali būti rašytoju. Abi knygutės yra pamokančios gero elgesio su šeimos nariais ir šalia esančiais žmonėmis, padrąsinančios kūrybai. Kad geriau susipažintų su knygučių turiniu perskaityti vieną kartą neužtenka, todėl dienos užsiėmimų metu mokytoja Silva Žukauskienė dar kartelį ugdytiniams perskaitė knygutes ir jas aptarė. Knygučių pagrindiniai veikėjai Pūkis ir Steponas spalvingi ir gražūs knygutėse nupiešti, bet priešmokyklinukai nupiešė taip kaip jie įsivaizduoja. Vaikučių piešinukai vasario mėnesį bus eksponuojami Vaikų literatūros skyriuje.
Sausio 17 d. bibliotekoje apsilankė Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazijos priešmokyklinukai su mokytoja Odeta Kazlauskiene. Kad apsilankymas bibliotekoje būtų kuo turiningesnis ir prasmingesnis, vaikai ne tik susipažino su biblioteka, joje esančiomis knygutėmis, žaidimais ir šviečiančiais smėlio staliukais, bet ir sudalyvavo kasmetinėje Metų knygos rinkimo akcijoje. Su vaikučiais buvo perskaitytos ir aptartos knygutės, „Pūkis karalius“ ir „Strykt pastrykt“. Daugumai tai buvo pirmasis apsilankymas bibliotekoje, bet tikimės kad ne paskutinis.
Įsigilinę ir išnagrinėję knygutes vaikai atidavė savo balsą už jiems labiausiai patikusią ir įstrigusią atmintyje ir širdyje knygutę. Visi balsai internetu perduoti Metų knygos rinkimų komisijai.
Ačiū vaikams ir mokytojoms už dalyvavimą šioje skaitymą skatinančioje akcijoje.

Neringa Skėrytė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos
Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė

 

 

Komentaras