Skip to content Skip to footer

Šiuo metu, kai dalis realaus gyvenimo persikėlė į virtualųjį, kompiuteris tapo dar didesniu draugu ir pagalbininku. Jo pagalba dirbame, mokomės, leidžiame laisvalaikį.
Kuršėnų Vytauto Vitkausko biblioteka, siekdama, jog kiekvieno mūsų diena taptų turininga ir įdomi, siūlo susipažinti, o karantinui pasibaigus, išbandyti mikrokompiuterius. Po kelių dienų domėjimosi ir atkaklių bandymų programuoti, galime pasigirti ir pasidžiaugti. Mums pavyko! Suprogramavome mikrokompiuterį ir ekranėlyje pasirodė šypsenėlė bei pasisveikinimas: „Labas, kaip sekasi“.
BBC micro.bit kompiuteris yra itin mažas ir telpa kišenėje, tačiau jo galimybės didelės. Vaikai ir moksleiviai, jį programuodami, derindami ir valdydami gali realizuoti savo virtualias idėjas, kurti žaidimus ir programėles. Iš tiesų, tam jis ir buvo sukurtas –  paskatinti moksleivius susipažinti su technine kūryba ir programavimu. Metaforiškai kalbant, tarsi duoti raktus į rytojaus technologijų pasaulį. BBC ir partneriai puikiai žinojo: kiekvienas vaikas turės bent keletą gudrių idėjų, kur panaudoti mikrokompiuteriukus.
Neįtikėtinai lengvai ir smagiai valdomas 4×5 cm dydžio mini kompiuteris leidžia kurti viską – nuo žaidimų ir animacijų iki slenkančių istorijų – tereikia vaizduotės ir kūrybiškumo. BBC micro. bit yra 100 % programuojamas. Tai reiškia, jog kiekviena mikrokompiuterio  LED lemputė, mygtukai, įėjimai ir išėjimai, akselerometras, magnetometras ir Bluetooth Smart Technology gali būti individualiai modifikuojami.
Iš pradžių, žinoma, visų viršukalnių nepavyks pasiekti. Jų link reikės eiti mažais žingsneliais. Pirmiausia teks išmokti suprogramuoti mikrokompiuterį taip, kad ekrane būtų galima matyti raides ir grafinius ženklus, paskui – išmanų termometrą, pritūpimų skaičiuoklę. Išėjus pradžiamokslį, paklus visi kiti virtualūs sumanymai.

Jurga Sajenkienė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

 

 

 

Komentaras