Skip to content Skip to footer

boruz2017 metų balandžio 24–30 dienomis vyko 17-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė su šūkiu
„Tu esi biblioteka. Tu gali ją keisti. Kurkime biblioteką kartu“. Ši idėja nepamiršta ir Šiupylių bibliotekoje. Biblioteka kvietė savo lankytojus, bendruomenės narius, vaikučius į renginius, kuriuose galėjo dalintis nuomonėmis ir idėjomis, kokios bibliotekos šiandien jiems reikia, kokia ji galėtų būti bei kaip kiekvienas galėtų prisidėti ir kurti šiuolaikinę biblioteką kartu.
Balandžio 25 d. Šiupylių bibliotekoje bibliotekų savaitė paminėta edukaciniu užsiėmimu „Tautinės juostos grožis“, skirtu Tautinio kostiumo metams. Užsiėmimo pradžioje bibliotekininkė Salvinija Šeškauskienė pasveikino visas dalyves su Nacionaline Lietuvos bibliotekų savaite ir supažindino su vytinių juostų  istorija. Vytinės juostos – viena iš seniausių liaudies audinių grupė, kurios svarbiausioji funkcija nulėmusi šio gaminio pavadinimą. Jų paskirtis sujuosti drabužius. Ir šiandieną vytinė juosta yra neatskiriama tautinio kostiumo dalis. Istoriniai duomenys teigia, jog pačios seniausios vytinės juosto yra rastos IVa. Medžionėse (Prienų r.) turtingos moters kape. Džiugu, kad jos atkeliavo iki mūsų laikų. Tačiau pati technologija beveik išnykusi. Labai nedaug Lietuvos tautodailininkų jas veja. Seniausios vytinės juostos mūsų dienas pasiekė iš IX amžiaus. Kiekvienos merginos svajonė buvo turėti kuo daugiau ir kuo gražesnių juostų. Paprotys apjuosti piršlį per vestuves išlikęs iki mūsų dienų. Po diskusijos apie biblioteką, apie jos svarbą Šiupylių kaimui,  moterys kibo į darbą. Tai labai kruopštus ir daug kantrybės reikalaujantis darbas. Dalyvėms puikiai sekėsi austi su vilnoniais ir pusvilnoniais siūlais bei lentelėmis. Moterys smagiai praleido popietę, džiaugėsi sužinojusios naują audimo būdą lentelėmis.
Balandžio 26-osios popietę bibliotekoje vyko Šeimos diena „Pasek mums pasakėlę“. Čia susitikome su mažaisiais skaitytojais ir jų mamytėmis. Bibliotekininkė Salvinija vaikams pasakojo apie vaikiškas, nuotaikingas knygeles, esančias bibliotekoje ir pristatė „Smalsučių“ klubo mergaites – Gabiją Girdžiūtę ir Mantę Lemgvenytę, kurios suvaidino dvi nuostabias pasakas. Vaikai labai susidomėję stebėjo popierinių lėlių pasirodymus pagal Šarlio Pero pasaką „Raudonkepuraitė“ ir  anglų liaudies pasaką „Trys paršiukai“. Po to kalbėjomės, ką jie mėgsta skaityti. Patys pabandė pažaisti su lėlėmis, nes juk žaidžiant skaityti smagiau. Labai norėjosi sudominti būsimus skaitytojus su knygelių skaitymu. Bibliotekininkė pakvietė mažuosius susipažinti su biblioteka, drąsiai paieškoti spalvingų knygelių lentynose, jas pavartyti. Paragino vaikučius ir jų mamytes dažniau užsukti į biblioteką, daugiau skaityti ir mylėti knygeles. Šventė dalyviams labai patiko, jie pažadėjo vėl apsilankyti bibliotekoje.
Renginį vainikavo tortas iš saldainių ir kiekvienam mažyliui įteiktas Šiupylių bibliotekos simboliukas – boružėlė. Kartu smagiai pabuvome  ir šauniai praleidome laiką.
Nacionalinės bibliotekų savaitės metu buvo apdovanoti gražiausio rašto dalyviai parodoje „Šiupyliai, rašom lietuviškai!“. Dvi savaites Šiupylių bibliotekos lankytojai balsavo už gražiausio rašto savininką (tik su numeriuku). Suaugusiųjų kategorijoje pirmą vietą užėmė Vilija Grubliauskienė, antrą vietą – Aldona Ciškevičienė. Vaikų kategorijoje pirmą vietą užėmė Mantė Lengvenytė, antrą vietą – Gabija Girdžiūtė. Ačiū visiems dalyviams!

Salvinija Šeškauskienė,
Šiupylių bibliotekos bibliotekininkė

 

Komentaras