Skip to content Skip to footer

Šiais metais balandžio 23–29 d. jau 22-ą kartą rengiama „Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė“, šių metų savaitės šūkis – „Tvari biblioteka“, kuris kviečia mus prisidėti prie žemės bei jos resursų tausojimo bei išsaugojimo ateities kartoms.

Bibliotekų darbuotojai kasdieniame darbe vadovaujasi tvarumo principais: skatina el. dokumentų naudojimą, atiduoda perdirbti nurašytus leidinius.

Atsiliepiant į iniciatyvą „Tvari biblioteka“, Kairių bibliotekoje parengta ŽISPB (VšĮ Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras) dalyvių darbų iš antrinių žaliavų paroda „Žvakidžių ir vazų magija“, kurią bibliotekoje bus galima apžiūrėti iki gegužės 20 d. Biblioteka taip pat kvietė skaitytojus jungtis į akciją „Savaitė be automobilio“ – visą savaitę bibliotekos lankytojai buvo raginami palikti automobilius namuose, o į darbą, biblioteką vykti pėsčiomis. Savaitės gale bus skaičiuojami nueiti žingsniai, kilometrai. Laimėtojas bus apdovanotas.

Kadangi šių metų sausio 23 d. sukako 125 metai, kai gimė rašytoja, autobiografinių apysakų ir romanų kūrėja Ieva Simonaitytė – talentinga prozininkė, savo kūriniuose vaizdavusi išskirtinius lietuvninkų likimus ir garsinusi Klaipėdos krašto etnografinį savitumą, Lietuvos Respublikos Seimas, siekdamas pažymėti šią sukaktį ir rašytojos kūrybos svarbą, 2022-uosius yra paskelbęs Ievos Simonaitytės metais.

Balandžio 27 d. Kairių bibliotekoje vyko popietė „…O buvo taip“, skirta Ievos Simonaitytės metams ir Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei, parengta dokumentų paroda skirta rašytojai. Popietės metu Mažosios Lietuvos metraštininke vadinamos Ievos Simonaitytės kūrybinį palikimą ir jos gyvenimą išsamiai pristatė ilgametė lietuvių kalbos mokytoja Irena Speranskienė, sužinojome daug įdomių faktų iš rašytojos gyvenimo. Ištraukas iš rašytojos kūrybos skaitė Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Kairių filialo meno vadovė, Šiaulių rajono literatų asociacijos vadovė Nijolė Girniuvienė.

Vyresnioji bibliotekininkė,
Ramutė Preimontienė

Komentaras